Brytyjski poseł Sunak przywrócił Bravermana na stanowisko ministra spraw wewnętrznych

LONDYN, 25 października (Reuters) – Brytyjska parlamentarzystka Suella Braverman została we wtorek ponownie mianowana na sekretarza spraw wewnętrznych przez premiera Rishi Sunaka, niecały tydzień po tym, jak zrezygnowała z roli za naruszenie przepisów rządowych.

42-letnia Braverman zrezygnowała na dzień przed byłą premier Liz Truss po złamaniu zasad bezpieczeństwa poczty elektronicznej, a także wyraziła obawy co do kierunku rządu Truss w swoim liście rezygnacyjnym.

Braverman został po raz pierwszy wybrany do parlamentu w 2015 roku i jest uważany za prawicowego członka rządzącej Partii Konserwatywnej.

Popiera odejście Wielkiej Brytanii od Europejskiej Konwencji Praw Człowieka jako jedynego sposobu, w jaki kraj może rozwiązać swoje problemy imigracyjne, mówiąc, że jej „marzeniem” było zobaczenie startu samolotu deportującego osoby ubiegające się o azyl do Rwandy.

Powiedziała, że ​​Wielka Brytania powinna zastąpić ETPC wzmocnioną brytyjską kartą praw.

Zagorzała zwolenniczka Brexitu została mianowana ministrem w departamencie ds. opuszczenia Unii Europejskiej, ale zrezygnowała w proteście przeciwko propozycji rozwodowej byłej premier Theresy May.

Po tym, jak Boris Johnson został liderem, została później mianowana Prokuratorem Generalnym w 2020 r., Kiedy niektórzy prawnicy skrytykowali ją za legalność niektórych polityk rządowych.

Reportaż Williama Jamesa, pismo Muvija M i Alistaira Smouta, redagowanie Elizabeth Piper

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment