Brytyjscy demonstranci zebrali się przeciwko Chinom po ataku na Hongkonger w konsulacie w Manchesterze

Tydzień po tym, jak obywatel Hongkongu został napadnięty w konsulacie chińskim w Manchesterze w Anglii, setki mieszkańców Wielkiej Brytanii zebrały się w oddzielnych lokalnych protestach, aby potępić Chiny i domagać się wolności dla Hongkongu.

Protest w Manchesterze pod nazwą „Powiedz nie Chinom” odbył się około godziny 16 w niedzielę w St. Wieczór w Manchesterze zgłoszone. Imprezę rozpoczęło „God Save the King” zagrane przed Biblioteką Centralną, a następnie „Chwała Hongkongu”.

W ciągu następnych dwóch godzin głos zabrali różni mówcy, którzy wyrazili swoje poparcie dla niezależności Hongkongu od Chin. Uczestnicy podobno nosili tabliczki ze zwrotami takimi jak „Precz z Chinami”, „Wolny Hongkong”, a nawet „Hang Xi Jinping”.

Podobne znaki pojawiły się w zeszłym tygodniu podczas protestu przed konsulatem chińskim na Denison Road w Rusholme w Manchesterze. Demonstracja doprowadziło do gwałtownej walki że kilku zamaskowanych ludzi ciągnęło protestującego za włosy i biło go na terenie konsulatu.

Więcej od NextShark: Mężczyzna złapany przez kamerę wysadzający chińską restaurację w NorCal

„Pozwól, że powtórzę dla jasności: zostałem wciągnięty do konsulatu. Nie próbowałem wejść do konsulatu” – powiedział Bob Chan, protestujący przeciwko niepodległości Hongkongu, który został zaatakowany. powiedział na środowej konferencji prasowej w brytyjskim parlamencie. „Trzymałem się bramy, w której kopali i bili mnie, nie mogłem wytrzymać długo. W końcu zaciągnęli mnie do konsulatu.

W zeszłym tygodniu konsul generalny Zheng Xiyuan, jeden z czołowych dyplomatów chińskich w Manchesterze, przyznał, że wyrywał Chanowi włosy, ale twierdził, że jego działania były wezwaniem do „obowiązku”. Twierdził również, że Chan „odmówił puszczenia” personelu, więc „wbiegł na posesję”.

Więcej od NextShark: Zwycięskie słowo nastolatka z San Antonio Harini Logan dla krajowej pszczół pisowni Scripps 2022 to „moorhen”

Podobne protesty odbyły się w innym miejscu w Wielkiej Brytanii w niedzielę, w tym Londyn, Nottingham oraz Czytanie. filmy wysłano na Twitterze pokaż Londyńczyków walcz z burzą aby dostać się do chińskiej ambasady w ich mieście i przekazać wiadomość.

W międzyczasie niektórzy protestujący podobno wyrazili swoją wdzięczność policji Greater Manchester, która była chwalona od czasu, gdy odciągnęli Chana od kompleksu konsulatu chińskiego. Policja kontynuuje śledztwo w sprawie incydentu.

„Pozwól mi jasno powiedzieć, że jeśli policja uzna, że ​​istnieją podstawy do oskarżenia jakichkolwiek urzędników, spodziewalibyśmy się, że konsulat chiński uchyli immunitet tych urzędników” – powiedział sekretarz stanu Jesse Norman. powiedział w czwartek. „Jeśli tego nie zrobią, będą konsekwencje dyplomatyczne”.

Więcej od NextShark: „Dają nam koronawirusa”: koreańsko-amerykański kandydat GOP stoi za antychińskimi uwagami

Polecany obraz przez Tom Molloy (@TOMolloyMEN)

Czy podoba Ci się ta treść? Przeczytaj więcej z NextShark!

Królowa „Drag Race” Kim Chi ma Orbits w sprawie jej oferty pomocy LOONA pośród nieszczęść agencji

Leave a Comment