Brooklyn Nets potępiają promowanie filmów antysemickich przez Kyrie Irving | Brooklyn Nets

Strażnik Brooklynu, Kyrie Irving, powiedział w sobotę, że wierzy we wszystkie religie, dwa dni po pojawieniu się, by poprzeć antysemicki film.

The NBAw międzyczasie zaważył, potępiając mowę nienawiści w oświadczeniu, ale nie wymienił Irvinga po imieniu ani nie odniósł się bezpośrednio do jego ostatniej kontrowersyjnej historii.

„Jestem OMNISTEM i nie miałem na myśli braku szacunku dla niczyich przekonań religijnych” – czytamy w tweecie zamieszczonym na koncie Irvinga. „Etykieta antysemityzmu, którą mi narzuca się, nie jest uzasadniona i nie odzwierciedla rzeczywistości ani prawdy, w której żyję na co dzień. Akceptuję i chcę się uczyć ze wszystkich środowisk i religii”.

Właściciel sieci, Joe Tsai, powiedział w piątek, że jest rozczarowany, że Irving wydawał się wspierać film „oparty na książce pełnej antysemickich dezinformacji”. W czwartek gwiazdor Nets opublikował na Twitterze link do filmu „Hebrajczycy dla Murzynów: Wake Up Black America”. Streszczenie Amazona mówi, że film „ujawnia prawdziwą tożsamość dzieci Izraela”.

I’m disappointed that Kyrie appears to support a film based on a book full of anti-semitic disinformation. I want to sit down and make sure he understands this is hurtful to all of us, and as a man of faith, it is wrong to promote hate based on race, ethnicity or religion.

— Joe Tsai (@joetsai1999) October 29, 2022

\n”,”url”:”https://twitter.com/joetsai1999/status/1586196102126391296″,”id”:”1586196102126391296″,”hasMedia”:false,”role”:”inline”,”isThirdPartyTracking”:false,”source”:”Twitter”,”elementId”:”36812212-1467-4c61-997b-30a412826771″}}”>

Jestem rozczarowany, że Kyrie wydaje się popierać film oparty na książce pełnej antysemickich dezinformacji. Chcę usiąść i upewnić się, że rozumie, że to boli nas wszystkich, a jako człowiek wiary szerzenie nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne lub religię jest złe.

— Joe Tsai (@joetsai1999) 29 października 2022

Irving zagrał w sobotę w meczu Nets z Indianą.

„Organizacja rozmawiała o tym z Kyrie” – powiedział trener Nets Steve Nash, który nie wyjaśnił, co to oznacza.

Tsai i sieci szybko zareagowali na ostatnie kłopoty wywołane przez Irvinga, który wcześniej popierał ideę, że Ziemia jest płaska, a w zeszłym miesiącu udostępnił w mediach społecznościowych stary klip od teoretyka spiskowego Alexa Jonesa.

„Chcę usiąść i upewnić się, że rozumie, że to boli nas wszystkich, a jako człowiek wiary błędem jest propagowanie nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne lub religię” – napisał Tsai na Twitterze o Irvingu.

NBA powiedział w sobotę, że „mowa nienawiści jest niedopuszczalna”.

„Wierzymy, że wszyscy mamy rolę do odegrania w zapewnieniu, że takie słowa lub myśli, w tym antysemickie, będą kwestionowane i odrzucane, i będziemy nadal współpracować ze wszystkimi członkami społeczności NBA, aby zapewnić, że wszyscy rozumieją wpływ ich słowa i czyny”. – powiedziała liga.

Nie było jasne, czy oznacza to, że liga rozmawiała z Irvingiem, czy planuje z nim porozmawiać w tej sprawie.

Irving był niedostępny dla większości domowych meczów Nets w zeszłym sezonie, ponieważ odmówił zaszczepienia się przeciwko Covid-19 zgodnie z rozkazem w Nowym Jorku. Następnie Nets odmówił przedłużenia kontraktu tego lata, co oznacza, że ​​Irving może być w swoim ostatnim sezonie w drużynie.

„The Brooklyn Nets zdecydowanie potępiam i nie tolerujemy promowania jakiejkolwiek formy mowy nienawiści” – powiedział zespół w oświadczeniu. „Wierzymy, że w takich sytuacjach naszym pierwszym działaniem musi być otwarty, uczciwy dialog. Dziękuję tym, w tym ADL, którzy wspierali nas w tym czasie.”

W sobotę zapytano Nasha, czy uważa, że ​​najnowsza historia Irvinga nie rozprasza zespołu.

„Nie sądzę, aby nasza grupa była zbyt dotknięta tą sytuacją” – powiedział Nash. „Mieliśmy tak wiele sytuacji w ciągu ostatnich 2 i pół roku, że myślę, że wykształciliśmy odporność na niektóre z nich”. Myślę też, że nasi ludzie nie są zaznajomieni z materiałem”.

Leave a Comment