Brooklyn Nets krytykuje Kyrie Irving za promowanie antysemickiego filmu

Kyrie Irving nr 11 z Brooklyn Nets gra z piłką przeciwko Milwaukee Bucks w drugim meczu drugiej rundy playoffów NBA 2021 w Barclays Center 7 czerwca 2021 r. w Nowym Jorku.

Steven Ryan | Obrazy Getty

Po tym, jak strażnik Brooklyn Nets, Kyrie Irving, promował w czwartek antysemicki film i książkę w mediach społecznościowych, jego zespół i właściciel zespołu Joe Tsai wydali w piątek oświadczenia potępiające jego działania.

„Jestem rozczarowany, że Kyrie wydaje się wspierać film oparty na książce wypełnionej antysemicką dezinformacją”, Tsai napisał na Twitterze. „Chcę usiąść i upewnić się, że rozumie, że to boli nas wszystkich, a jako człowiek wiary błędem jest propagowanie nienawiści ze względu na rasę, pochodzenie etniczne lub religię”.

W czwartek Irving opublikował tweeta z linkiem do strony Amazona z filmem „Hebrajczycy dla Murzynów: Obudź czarną Amerykę”, który jest „napakowany antysemickimi tropami”, zgodnie z wcześniejszym raportem z Turlający się kamień. Film został wydany w 2018 roku i oparty jest na książce z 2015 roku o tym samym tytule.

Irving nie odniósł się publicznie do swojej decyzji o promocji filmu.

„Brooklyn Nets zdecydowanie potępiają i nie tolerują promowania jakiejkolwiek formy mowy nienawiści” – powiedział zespół w piątkowym oświadczeniu. „Wierzymy, że w takich sytuacjach naszym pierwszym kierunkiem działania musi być otwarty, uczciwy dialog. Dziękujemy tym, w tym ADL (Liga Przeciw Zniesławieniu), którzy wspierali nas w tym czasie”.

Post Irvinga jest następstwem serii antysemickich komentarzy wygłoszonych w ostatnich tygodniach przez Ye, rapera znanego wcześniej jako Kanye West. Adidas, Gap, Foot Locker i inne organizacje mają od zerwania połączenia z Ye i kosztowało go to jego status miliardera.

Liga Przeciw Zniesławieniu, Zatrzymaj antysemityzm oraz Międzynarodowe Forum Prawne oklaskiwał ruch Adidasa we wtorek.

Irving był wcześniej wystawiany przez Nets w 2021 r. odmowa szczepienia przeciwko Covid-19. Nie jest jasne, czy jego post w mediach społecznościowych wpłynie na jego zdolność do gry.

Nets w sobotni wieczór zmierzą się z Indiana Pacers.

Leave a Comment