British Airways odwołują lot Londyn-Abudża z powodu zagrożenia terrorystycznego

Jak zebrał nasz korespondent, British Airways odwołało swój lot, który miał przybyć do Abudży we wczesnych godzinach sobotnich.

Rozwój nastąpił po locie BA83 z Londynu-Heathrow do międzynarodowego lotniska Nnamdi Azikiwe (NAIA), Abudża została nagle przekierowana do Lagos.

Pasażerowie, których dotyczyło odwołanie i objazd, skarżyli się na brak odpowiedniego powiadomienia.

Chociaż BA nie podał powodu swojej decyzji, przekierowanie lotu może nie być bez związku z alarmem terrorystycznym w Abudży, w którym kilka zagranicznych misji wydało ostrzeżenia podróżne dla swoich obywateli.

Pomimo złagodzenia obaw rządu federalnego, obcokrajowcy masowo opuszczają kraj, ponieważ w czwartek zamknięto główne centrum handlowe w stolicy Nigerii.

Daily Trust dowiedział się, że po tym, jak BA przywiózł w czwartek pasażerów do Abudży do Lagos, pasażerowie, głównie Nigeryjczycy, odmówili zejścia na ląd i nalegali na zakończenie lotu w Abudży.

Jeden z pasażerów, który napisał w grupie WhatsApp, powiedział: „Kiedy odmówili i nalegali, aby lot zakończył się w Abudży zgodnie z ustaleniami, załoga zagroziła, że ​​w samolocie zagazuje w większości pasażerów z Nigerii!

„Opowiadają ludziom na pokładzie, odkąd weszli na pokład w nocy, Abudża. Dlaczego musisz jechać w to miejsce! Po burzliwej sesji i godzinie na ziemi samolot w końcu wystartował i dotarł do Abudży około godziny 11 rano.

„W tym ostrzeżeniu o ataku terrorystycznym dzieje się wiele psot i pachnie, że musimy mniej rozmawiać i ustawiać nasze anteny na najwyższych wysokościach zysku”. To nie jest tylko ostrzeżenie przed terrorem; istnieje wiele planów i działań wrogów wewnątrz i na zewnątrz.”

Ale ustalenia naszego korespondenta wykazały, że lot do Abudży, który miał wylecieć z Londynu o 22:00 i przylecieć o 4:40 w sobotę, został odwołany.

Zostało to również pokazane na radarze lotów, który wskazywał, że loty do Abudży w piątek i sobotę zostały odwołane.

Ale dowiedzieli się, że lot powrotny z Abudży do Londynu odleciał normalnie.

W momencie składania tego raportu nie było oficjalnego oświadczenia British Airways.

Leave a Comment