Brewers Prezes Baseball Ops David Stearns rezygnuje

Zespół ogłosił, że David Stearns ustąpi ze stanowiska prezesa Brewersów ds. operacji baseballowych, ale pozostanie z klubem w roli doradczej. Dyrektor generalny Matt Arnold będzie teraz nadzorował dział operacji baseballowych.

To zaskakująca zmiana w dziale operacji baseballowych Brewersów, ponieważ Stearns zyskał reputację jednego z najbardziej szanowanych menedżerów baseballu w grze od czasu przejęcia sterów w Milwaukee. Był związany kontraktem przez cały sezon 2023.

„To nie jest dla mnie łatwa decyzja i zmagam się z nią od dłuższego czasu” – powiedział Stearns w przygotowanym oświadczeniu. “[Owner] Mark Attanasio i ja prowadziliśmy otwarty dialog i obaj wiedzieliśmy, że ten dzień może w końcu nadejść. Priorytetem dla nas obu było to, aby jakakolwiek zmiana miała miejsce, o ile organizacja ma zdrową pozycję z solidnym kierownictwem i utalentowanym składem w przyszłości. Tak jest z pewnością dzisiaj”.

„Jestem bardzo wdzięczny Markowi i całemu naszemu personelowi za ich wsparcie i wysiłki podczas mojej kadencji w Brewers” ​​– kontynuował Stearns. Matt [Arnold] i oboje przybyliśmy w 2015 roku, a on jest bardziej niż gotowy na kolejną okazję. Zobowiązuję się służyć jako źródło informacji dla Matta, jak uzna za stosowne, w miarę jak organizacja przechodzi przez tę transformację.

Oczywiście ogłoszenie spowoduje natychmiastowe spekulacje na temat tego, czy Stearns może skończyć w innym miejscu. Zespół zauważył, że będzie służył właścicielowi i działowi operacji baseballowych w charakterze doradczym, a sam Stearns sugeruje w tych komentarzach, że pozostanie na razie w organizacji, aby pomóc Arnoldowi i innym w dokonaniu zmiany. Jednak jego odejście od tak znaczącej roli może całkowicie utorować drogę do ostatecznego odejścia.

Na przykład Mets ścigali Stearnsa, pochodzącego z Nowego Jorku, o jego wakujące stanowisko prezesa ds. operacji baseballowych w każdym z ostatnich dwóch sezonów, ale odmówiono im zgody na przeprowadzenie z nim wywiadu. Właściciel Mets, Steve Cohen, ostatecznie zdecydował się na Billy’ego Epplera, aby poprowadził jego zespół operacji baseballowych, ale Eppler otrzymał tytuł „dyrektora generalnego”, pozostawiając otwarte drzwi dla prezydenta, który ma zostać mianowany na szczyt hierarchii.

To powiedziawszy, Stearns może być atrakcyjny dla szerokiej gamy drużyn poszukujących doświadczonego szefa operacji baseballowych w przyszłym roku. Absolwent Harvardu kierował operacjami baseballowymi dla Brewers od 2015 roku, a wcześniej był zastępcą dyrektora generalnego w Houston, dyrektorem operacji baseballowych w Cleveland (funkcję, którą dzielił z obecnym prezesem Twins ds. operacji baseballowych, Derekiem Falveyem).

Arnold po raz pierwszy w swojej karierze uzyska autonomię w dziale operacji baseballowych. Arnold, który został zatrudniony w Rays w 2015 roku, aby służyć jako asystent dyrektora generalnego w Stearns, został awansowany na dyrektora generalnego w 2020 roku. Arnold, podobnie jak Stearns, cieszył się zainteresowaniem innych zespołów podczas poszukiwań front office, a zdobycie miejsca GM utrudniło innym zespołom ściganie go (ponieważ kluby generalnie mogą przeprowadzać wywiady z kierownikami innych zespołów, jeśli oferują awans).

Chociaż 43-letni Arnold posiadał tytuł GM przez ostatnie dwa lata, do dzisiejszego ogłoszenia zajmował drugie miejsce w hierarchii operacyjnej zespołu. Spędził ponad 20 lat pracując w operacjach bejsbolowych, jednak w trakcie swojej kariery był dyrektorem personalnym Tampa Bay, a także pełnił różne role w skautingu, rozwoju zawodników i analizie zawodników dla Dodgers, Reds i Rangers.

Arnold jako ten, który teraz przejmuje departament, pozostawia Brewersom pewną ciągłość niż standardowa zmiana warty, ale zmiana przywództwa jest jednak sejsmiczną zmianą dla Brewersów. W dzisiejszym oświadczeniu Attanasio określił wpływ Stearnsa na klub jako „transformacyjny” i dodał, że był „rozczarowany” decyzją, ale także „wdzięczny” Stearnsowi przez ostatnie siedem lat.

Łatwo zrozumieć, dlaczego. Zanim Stearns został zatrudniony w 2015 roku, The Brewers zdobyli zaledwie dwa tytuły dywizji od 1969 roku i dotarli do postsezonu zaledwie cztery razy. Milwaukee wygrał NL Central w 2018 i 2021 roku pod rządami Stearnsa i awansował do play-offów w czterech kolejnych sezonach, od 2018-21.

Po drodze Stearns, Arnold i ich pracownicy stworzyli energiczną rotację kierowaną przez draftee Brandon Woodruff oraz Corbin Burnsa także przejęcia biznesowe, takie jak Freddy Peralta, Eric Lauer oraz Adrian Houser. (Woodruff został powołany przez poprzedni reżim w 2014 roku, ale jako kandydat z 11. rundy nadal jest triumfem w rozwoju graczy dla całej organizacji.)

Spojrzenie w górę iw dół listy Brewers ujawnia jeden z najbardziej uzależnionych od handlu klubów w Majors. Oprócz Peralty, Lauera i Housera Stearns nadzorował transakcje, które przyniósł Willy Adams, Awanturnik Tellez, Łowca Renfroe oraz Luis Urias do organizacji. Wśród jego najsłynniejszych zamian jest krzywy Chrześcijański Jelich przejęcie od Marlinów i handel, który wysłał Carlos Gomez oraz Mike Fiers do Houston w zamian za Housera, zapolowego Brett Phillips oraz Josh Hader.

Stearns wyciągnął swoją część flak za wymianę Hadera z Padres w ostatecznym terminie tego lata, pomimo faktu, że jego zespół walczył o trzeci tytuł NL Central pod jego okiem. Były prezes Brewers przyznał, że ruch ten miał większy wpływ na klub, niż się spodziewał. Jednak przebijanie się przez zdobywanie talentów do zarządzania w zamian za graczy, którzy słabną kontrolę nad klubem (na poziomie szczytowym lub zbliżonym do wartości szczytowej), jest rzeczywistością dla większości biur obsługi klienta na rynkach małych i średniej kapitalizacji. (Hader będzie wolnym agentem następnej zimy i ma przewidywaną pensję w wysokości 13,6 miliona dolarów w arbitrażu).

Ogólnie rzecz biorąc, można śmiało powiedzieć, że gotowość Stearnsa do odważnych działań na rynku handlowym przyniosła więcej korzyści piwowarom niż im zaszkodziła. Teraz te decyzje ostatecznie spadają na Arnolda. Nie można powiedzieć na pewno, czy będzie miał takie samo skłonności do agresywnego atakowania rynku handlowego, ale z korzeniami Arnolda w wciąż aktywnej organizacji Rays, siedem lat współpracy ze Stearns i masową klasą arbitrażu, Brewers prawdopodobnie w kolejnym aktywnym poza sezonem.

Leave a Comment