Boris Johnson ogłosił, że nie będzie kandydował na kolejnego premiera Wielkiej Brytanii

Były Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wycofał się z wyścigu o przywództwo torysów w niedzielę, mówiąc: „nie możesz skutecznie rządzić, jeśli nie masz zjednoczonej partii [P]Dieta.”

„Istnieje bardzo duża szansa, że ​​odniosę sukces w wyborach z członkami Partii Konserwatywnej – i że rzeczywiście mogę wrócić na Downing Street w piątek” – powiedział Johnson w oświadczeniu.

„Ale w ciągu ostatnich kilku dni niestety doszedłem do wniosku, że to po prostu nie byłoby właściwe”.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson przemawia przed Downing Street w Londynie 6 września 2022 r.
(Zdjęcie AP/Kirsty Wigglesworth)

Johnson oficjalnie ustąpił w zeszłym miesiącu i był zastąpiony przez Liz Trussktóra następnie zakończyła się w zeszłym tygodniu po zaledwie 44 dniach u władzy.

PREZYDENT BIDEN MÓWI, ŻE PLAN OBNIŻENIA PODATKÓW PRZEZ PREMIERA WIELKIEJ BRYTANII LIZ TRUSS BYŁ „BŁĄDEM”

W zeszłym tygodniu poleciał z powrotem do Wielkiej Brytanii z wakacji na Karaibach starać się o poparcie 100 ustawodawców i zmusić rywalizację do wyborów.

Johnson odpada z wyścigu toruje drogę jego byłemu ministrowi finansów Rishi Sunakowi, aby został następnym premierem.

Konserwatywny poseł Rishi Sunak opuszcza siedzibę kampanii w Londynie 23 października 2022 roku.

Konserwatywny poseł Rishi Sunak opuszcza siedzibę kampanii w Londynie 23 października 2022 roku.
(Reuters/Henry Nicholls)

Sunak, który ma poparcie blisko 150 prawodawców, według BBC, powiedział w niedzielę, że chce „naprawić naszą gospodarkę, zjednoczyć naszą partię i dostarczyć dla naszego kraju”.

„Wybór, którego teraz dokonuje nasza partia, zadecyduje, czy następne pokolenie Brytyjczyków będzie miało więcej możliwości niż poprzednie. . .

„Na każdym szczeblu rządu, którym kieruję, będzie uczciwość, profesjonalizm i odpowiedzialność, a ja będę codziennie pracować, aby wykonać zadanie”.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Jeśli inna główna kandydatka, Penny Mordaunt, nie zdobędzie do poniedziałku poparcia 100 deputowanych, Sunak zostanie automatycznie mianowany premierem. Jeśli obaj kandydaci zdobędą poparcie 100 deputowanych, członkowie partii zagłosują w tym tygodniu, a zwycięzca zostanie ogłoszony w piątek.

Reuters przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment