Bob Woodward opublikuje wywiady z Trumpem opisujące jego „wysiłki zmierzające do zniszczenia demokracji” | książki

Wyjaśnia swoją decyzję o opublikowaniu nagrań swoich 20 wywiadów z Donald TrumpZnany dziennikarz Bob Woodward powiedział, że w końcu dostrzegł „bezprecedensowe niebezpieczeństwo”, jakie były prezydent stwarza dla amerykańskiej demokracji.

Woodward powiedział, że jego trzy książki o prezydenturze Trumpa „nie zaszły wystarczająco daleko”.

Reporter weteran wyda we wtorek audiobook The Trump Tapes. W niedzielę opublikował fragmenty w: Praca pisemna dla Washington Post, gazety, w której on i Carl Bernstein relacjonowali skandal Watergate, który obalił prezydenturę Richarda Nixona w 1974 roku.

Woodward, 79 lat, od tego czasu nagrał każdego prezydenta. Jego trzy książki o Trumpie… Strach, Wściekłość oraz Zagrożeniete ostatnie napisane z Roberto Costą – stały się natychmiastowymi bestsellerami.

Ale, jak sam przyznał Woodward, te książki były dziennikarsko ostrożne w ich ocenie, nawet gdy opisywały cztery chaotyczne lata, których kulminacją był atak na Kapitol 6 stycznia.

Decyzja Woodwarda o wniesieniu pozwu nie spotkała się z powszechnym uznaniem.

Oliver Willis, pisarz dla Niezależna amerykańska, postępowe ujście, zwróciło uwagę na niedawną krytykę dziennikarzy, w tym Maggie Haberman z New York Times, za rzekome zamieszczanie ważnych wiadomości do książek Trumpa. Willis powiedział Woodward w zasadzie powiedział: „Chłopaki, czuję, że Trump może być faszystą”, był „doskonałym przykładem tego, jak dziennikarstwo z kości słoniowej nie informuje opinii publicznej”.

Seth Abramson, autor książki trzy książki na Trumpa powiedział: „Nie wiem, jak to się stało, ale biografowie Trumpa, którzy wiedzieli na pewno dzięki swoim badaniom w 2016 i 2017 roku, przewyższyli liczebnie Boba Woodwarda 10 do 1, mimo że doszedł on do takiego wniosku dopiero teraz. Awaria mediów lub publikacji? Lub obie?”

W „Post” Woodward szczegółowo omówił swoją przemianę serca.

„Nie ma odwrotu dla amerykańskiej polityki” – powiedział on napisał. „Trump był i nadal jest ogromną siłą i niezatartą obecnością z najpotężniejszą machiną polityczną w kraju. Ma największą grupę zwolenników, lojalistów i fundraiserów, przewyższającą nawet prezydenta [Joe] Biden.

„W 2020 r. skończę Wściekłość z następującym zdaniem: „Biorąc pod uwagę jego występ jako prezydenta jako całość, mogę dojść tylko do jednego wniosku: Trump jest niewłaściwym człowiekiem do tej pracy”.

„Dwa lata później zdaję sobie sprawę, że nie zaszedłem wystarczająco daleko. Trump jest zagrożeniem jak żadne inne. Kiedy słuchasz go w różnych kwestiach, od polityki zagranicznej po… [coronavirus] do niesprawiedliwości rasowej, jasne jest, że nie wiedział, co robić. Trump był pod wrażeniem pracy”.

W czerwcu 2020 r. Woodward powiedział, że zapytał Trumpa, czy pomógłby mu napisać przemówienie na temat prawa i porządku wśród narodowych protestów na rzecz sprawiedliwości rasowej.

Trump powiedział: „Rozumiem ludzi, mają pomysły. Ale pomysły są moje, Bob. Chcesz się czegoś dowiedzieć? Wszystko jest moje”.

Woodward napisał: „Głos, prawie szepczący i intymny, jest tak odkrywczy. Uważam, że taki jest pogląd Trumpa na prezydenturę. Wszystko jest moje. Prezydencja jest moja. To jest nadal kopać. Jedyny pogląd, który się liczy, to mój.

„Taśmy Trumpa nie pozostawiają wątpliwości, że po czterech latach urzędowania Trump nauczył się, gdzie są dźwignie władzy, a pełna kontrola oznacza instalowanie absolutnych lojalistów na kluczowych stanowiskach w rządzie i Białym Domu.

„Doniesienia pokazują teraz, że Trump prowadził – i nadal prowadzi – wywrotowy spisek mający na celu obalenie wyborów w 2020 roku, co w rzeczywistości jest próbą zniszczenia demokracji.

„Trump jest przypomnieniem, jak łatwo jest złamać rzeczy, których się nie rozumie — demokrację i prezydenturę”.

Lewicowi pisarze nie byli jednakowo sceptyczni wobec motywów Woodwarda. W Nowej RepubliceMichael Tomasky powiedział, że ma nadzieję, że taśmy mogą wpłynąć na wyborców w nadchodzących wyborach w połowie kadencji, w których GOP, mocno trzymana w uścisku Trumpa, jest gotowa przejąć kontrolę nad Izbą i być może Senatem.

Tomasky napisał: „Mam nadzieję, że szaleństwo mediów, które pojawi się w tym wydaniu, postawi Trumpa z powrotem w centrum uwagi jako problem w tych wyborach. Bomby nuklearne mogą być zakopane w taśmach, które nie zostały selektywnie uwolnione.

– Można się zastanawiać, czy Woodward ma jakieś wieści do wtorku.

Tomasky dodał: „W każdym razie miejmy nadzieję, bo to, co uderza w ostatnich tygodniach, to stopień, w jakim Trump zniknął z rozmowy wyborczej”.

Republikanie walczący o miejsca w Izbie i Senacie, gubernatorstwa i kluczowe stanowiska stanowe będą mieć nadzieję, że tak pozostanie.

Trump jest zagrożony na wielu frontach, od śledztw w sprawie ataku na Kapitol i prób obalenia wyborów w 2020 r., po proces w sprawie przechowywania dokumentacji w Białym Domu, procesy karne i cywilne związane z jego działalnością gospodarczą oraz pozew pisarza o zniesławienie . E Jean Carroll, która twierdzi, że Trump ją zgwałcił.

Były prezydent zaprzecza występkom i kontynuuje swój trzeci bieg w Białym Domu. Niedziela, Woodward powiedział CBS żałował, że nie naciskał na Trumpa, czy opuści Biały Dom, jeśli przegra w 2020 roku.

Na taśmie, o której mowa, Woodward mówi: „Wszyscy mówią, że Trump zostanie w Białym Domu, jeśli zostanie wyzwany. Myślałeś…”

Trump wtrąca się: „Cóż, nie jestem – nawet nie chcę tego komentować, Bob. Nie chcę tego teraz komentować. Hej Bob, mam tych wszystkich facetów, porozmawiamy dziś wieczorem!

Woodward powiedział: „To jedyny raz, kiedy ma jakieś uwagi. I oczywiście to było miesiące przed jego utratą. I tak lekko się spoliczkowałem: Dlaczego nie poszedłem dalej?

Leave a Comment