Bill Belichick nie jest gotowy do zaangażowania się w Pats QB

FOXBOROUGH, Massachusetts — Trener New England Patriots, Bill Belichick, nie był gotowy, aby wyznaczyć pierwszego rozgrywającego po poniedziałkowej porażce 33-14 z Chicago Bears.

Belichick pociągnął starter Mac Jones po trzech seriach wprowadzenia nowicjusza Bailey Zapp w jego miejsce do końca meczu, podnosząc kwestię, kto wystartuje, gdy drużyna odwiedzi New York Jets w niedzielę.

Belichick nie był gotowy do akcji pod koniec poniedziałku, mówiąc: „Właśnie skończyliśmy grę”.

Ostatnią grą Jonesa było przechwycenie, ale Belichick upierał się, że nie był na ławce rezerwowych i wróciłby do gry w drugiej połowie, gdyby wynik był bliższy.

Powiedział, że drużyna zamierzała grać zarówno Jonesem, jak i Zappem – i poinformował obu graczy o planach zmierzających do gry – powołując się na wyzdrowienie Jonesa po skręceniu lewej kostki jako „czynnik” przy podejmowaniu decyzji. Jones zagrał po raz pierwszy od 25 września.

Patriots przegrali 10-0 w pierwszej kwarcie, a zaangażowanie Zappe’a w grę natychmiast wywołało iskrę z przyłożeniami jeden po drugim. Ale Zappe (14 z 22 podań na 185 jardów i przyłożenie z dwoma przechwytami) nie zdołał utrzymać rozpędu w drugiej połowie.

Jeśli chodzi o to, co to oznacza dla niedzielnego meczu z Jets (5-2), Jones jest przygotowany na każdy scenariusz. To krytyczna gra dla Patriotów, którzy znajdują się na ostatnim miejscu w AFC East na 3-4.

„Myślę, że kiedy nadejdzie niedziela, będziemy wiedzieć”, powiedział Jones po przejściu 3 z 6 na 13 jardów z jednym haczykiem. „Byłem w takiej sytuacji już wcześniej i zamierzam po prostu spróbować pomóc zespołowi. Bez względu na to, jaka jest moja rola, będę gotowy i dam z niej 100 procent”.

Jones nie płaciłby procentów za swoje zdrowie.

„Tak naprawdę nie robię całego procentu. Albo jesteś w stanie grać, albo nie. Nie dostajesz uznania w NFL za grę zranioną lub nie, i nie ma wymówek” – powiedział. „Więc czułem, że dobrze mi idzie. Z czasem będzie lepiej. Muszę grać lepiej”.

Niektórzy gracze Patriots wydawali się zaskoczeni zmianą rozgrywającego – i słysząc, jak kibice gospodarzy skandują “Zappe! Zappe! Zappe!” jak walczył Jones. Zappe otrzymał znaczące wsparcie fanów po tym, jak pomagał zespołowi w zwycięstwie w poprzednich dwóch tygodniach.

„To jest NFL dla ciebie. To szybko rozwijający się biznes” — najlepszy szerokokątny odbiornik Jakuba Meyersa powiedział. „Ciężko jest mężczyźnie zobaczyć kogoś, kto tak ciężko pracuje, by być traktowanym w ten sposób.

Jones powiedział, że wiedział, że Zappe zagra w poniedziałek.

„Myślę, że trener Belichick miał dla nas naprawdę dobry plan. Zrozumiałem plan i to, co miało się wydarzyć… a wyczucie czasu to wyczucie czasu.

„Żałuję, że nie grałem trochę lepiej. Oczywiście gra nie była dobra dla żadnego z nas i zaczyna się ode mnie”.

Zappe został zapytany, kiedy dowiedział się, że Jones zacznie w poniedziałek.

– Mniej więcej w tym samym czasie co wy wszyscy – odpowiedział, wyglądając, jakby miał zacząć. „Przygotowuję się jak co drugi tydzień, jakbym był jeden mecz dalej. To samo, co zamierzam zrobić w tym tygodniu”.

Leave a Comment