Biden spartaczył nazwisko nowego brytyjskiego premiera Rishi Sunaka podczas imprezy Diwali

Prezydent Biden zniszczył w poniedziałek nazwisko brytyjskiego premiera Rishi Sunaka, nazywając osiągnięcie nowego przywódcy „nadzwyczajnym” i „przełomowym”.

Bardzo zauważalne błędne wymówienie nazwiska nowego premiera przez Bidena miało miejsce podczas wydarzenia w Białym Domu z okazji Diwali, hinduskiego święta świateł.

„Właśnie dzisiaj mamy wiadomość, że Rashee, Rashee Sanook jest teraz premierem” powiedział Biden, manipulując imieniem Rishi Sunaki.

– Dość oszałamiające – kontynuował Biden. „Przełomowy kamień milowy. I to ma znaczenie, to ma znaczenie”.

Sunak jest Hindusem i pierwszą kolorową osobą, która została premierem Wielkiej Brytanii.

Brytyjscy użytkownicy Twittera byli zaskoczeni wybuchem prezydenta, który pojawił się podczas jego pierwszych publicznych komentarzy na temat awansu Sunaka.

“Kim jest Rashee Sanook?” Brytyjski aktor Matthew Marsden powiedział w poście.

Prezydent Biden zmasakrował w poniedziałek nazwisko brytyjskiego premiera Rishi Sunaka.
Bloomberg przez Getty Images

„Premier Sunak rozmawiał dziś wieczorem telefonicznie z prezydentem Joe Bidenem. Nie jest jasne, czy ponownie nazwał go „Rashee Sanook” – powiedział Shehab Khan, reporter ITV News. stwierdzono w tweecie.

„Gratulacje dla Rush Sanoook, idioto”, powiedział w tweecie Adam Brooks, brytyjski komentator, dodając emoji facepalm i udostępniając wideo z ostatniej gafy Bidena.

Diwali to hinduskie święto świateł.
Błąd wystąpił podczas obchodów Diwali w Białym Domu.
Obrazy Getty

42-letni Sunak jest najmłodszym przywódcą Wielkiej Brytanii od 200 lat. Wcześniej był kanclerzem skarbu, odpowiednikiem sekretarza skarbu USA, i multimilionerem, byłym szefem funduszu hedgingowego.

Sunak jest członkiem Brytyjskiej Partii Konserwatywnej. Został trzecim premierem Wielkiej Brytanii w niecałe dwa miesiące po Liz Truss zrezygnował z funkcji premiera wśród zamieszania wokół jej programu gospodarczego.

Leave a Comment