Biden jedzie do Egiptu na konferencję klimatyczną COP27

Prezydent Joe Biden weźmie udział w konferencji klimatycznej ONZ COP27 na początku przyszłego miesiąca, potwierdziła w piątek rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre.

„11 listopada prezydent Biden weźmie udział w 27. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP27) w Szarm el-Szejk w Egipcie” – powiedział Jean-Pierre w oświadczeniu. „Podczas COP27 będzie on opierał się na znaczącej pracy, jaką Stany Zjednoczone wykonały, aby przyspieszyć globalną walkę z klimatem i pomóc najsłabszym w budowaniu odporności na wpływ klimatu oraz podkreślić potrzebę działania świata w tej kluczowej dekadzie”.

Po dojściu w większości do najpoważniejszych na świecie dyskusji na temat klimatu w zeszłym roku z pustymi rękami Biden będzie mógł się teraz pochwalić uchwaleniem ustawy o redukcji inflacji, ustawy, która przeznacza setki miliardów dolarów na inicjatywy związane z czystą energią i przybliża zobowiązanie Bidena do ograniczenia emisji w USA o połowę do 2030 r.

Leave a Comment