Biden do głosowania w połowie kadencji w Delaware po starciu kampanii w ostatniej chwili w Air Force One

Prezydent Biden w ten weekend wraca do swojego stanu, aby zagłosować przed listopadowymi wyborami.

Biden pojedzie ze swoją wnuczką Natalie (18) do Delaware, gdzie rozpoczęło się wczesne głosowanie Piątkowy poranek.

Biden jest znany z tego, że poważnie traktuje głosowanie osobiste i wykracza poza to powrót do kraju urodzenia w przeszłości.

BIDEN, HARRIS KAMPANIA W PENSYLWANII DLA FETTERMANA W RZADKIEJ WYDARZENIU WYBORCZYM

Prezydent Biden opuszcza Air Force One, gdy przybywa do bazy lotniczej Gwardii Narodowej Hancock Field w Mattydale, Nowy Jork, czwartek, 27 października 2022 r.
(Zdjęcie AP/Manuel Balce Ceneta)

We wrześniu Biden zatrudnił do swoich podróży Air Force One, dwa kawalery i lokalną ochronę policyjną z Waszyngtonu do Delaware głosować w stanowych prawyborach Demokratów, zamiast brać udział w głosowaniu nieobecnym.

„Uważał, że ważne jest, aby skorzystać ze swojego konstytucyjnego prawa do głosowania, jak już wspomniałem, i dał przykład, pokazując znaczenie głosowania” – powiedziała wtedy reporterom sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre. „Miał również okazję powitać pracowników sondażu i podziękować im za ich pracę. I wiemy, jak pracownicy sondażu byli atakowani przez ostatnie kilka lat”.

NAJLEPSI DORADCY TRUMP PRZY URUCHOMIENIU MAGA INC. BEZPŁATNE WYDATKI SUPER PAC W ŚREDNICH WARUNKACH

Były prezydent Obama Według Bloomberga głosował jako nieobecny w prawyborach Demokratów w Illinois w 2010 i 2014 roku, a były prezydent Trump również głosował jako nieobecny w wyborach powszechnych w 2018 i 2020 roku.

Krytycy Bidena zwracają uwagę na jego częste wizyty w Delaware jako prezydenta, gdzie od objęcia urzędu spędził 170 dni w swoim domu na plaży. To tylko jeden z jego dwóch domów w stanie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Prezydent Biden przemawia na posiedzeniu Rady ds. Konkurencyjności Białego Domu w Białym Domu 26 września 2022 r. w Waszyngtonie

Prezydent Biden przemawia na posiedzeniu Rady ds. Konkurencyjności Białego Domu w Białym Domu 26 września 2022 r. w Waszyngtonie
(Kevin Dietsch/Getty Images)

Według szacunków średni koszt podróży za prezydent USA wynosi około 2600 dolarów za minutę.

Anders Hagstrom z Fox News przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment