Biały Dom, czołowy Dems milczy na temat historycznych zgonów migrantów, gdy GOP obwinia Bidena, obiecuje działania na południowej granicy

Najlepsi Demokraci odmawiają komentowania oszałamiających nowych danych z US Customs and Border Protection, które pokazują rekord 856 nielegalni migranci zginęli próbując przekroczyć południową granicę w zeszłym roku fiskalnym, ponieważ Republikanie obwiniają administrację Bidena i obiecują podjęcie działań mających na celu powstrzymanie kryzysu.

Według danych CBP uzyskanych przez Fox News, zginęło 856 migrantów południowa granica USA w roku podatkowym 2022 najwyższy i najbardziej zabójczy w historii. Według danych w 23 roku podatkowym, który rozpoczął się 1 października, doszło już do 25 zgonów.

Dane pokazują również, że we wrześniu doszło do 227 547 spotkań z migrantami. Jest to najwyższa liczba września w historii Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i ogromny wzrost w porównaniu z poprzednimi wrześniami: 192 000 we wrześniu 2021 r.; 57 674 we wrześniu 2020 r.; oraz 52 546 we wrześniu 2019 r.

Prośby o komentarz w sprawie nowych danych CBP od Białego Domu, przywódcy większości w Senacie Chucka Schumera, D-N.Y., Przewodniczącej Izby Nancy Pelosi, Kalifornia, Przewodniczącego Senackiej Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych Gary’ego Petersa, stan D-Mich., a przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Domu Bennie Thompson, D-Miss., nie mógł wrócić w poniedziałek.

ODNOT 856 MIGRANTÓW UMRZE NA POŁUDNIOWEJ GRANICY W ROKU 2022: CBP

Według danych CBP uzyskanych przez Fox News, 22 856 migrantów zginęło na południowej granicy USA w roku podatkowym, co jest najwyższym i najbardziej śmiertelnym w historii.
((Zdjęcie: ALLISON DINNER/AFP za pośrednictwem Getty Images))

Milczenie Demokratów następuje zaledwie kilka lat po ich szczerym oburzeniu z powodu twardej polityki imigracyjnej administracji byłego prezydenta Trumpa, w tym polityki „zero tolerancji” dla imigrantów, którzy nielegalnie wjeżdżają do USA.

W 2018 roku Pelosi wezwał Trumpa do zakończenia „nieludzkiej, barbarzyńskiej” polityki jego administracji, polegającej na ściganiu każdego dorosłego, który wjechał nielegalnie do USA, co spowodowało, że dzieci były przetrzymywane oddzielnie od swoich rodziców.

„Powstrzymaj tę nieludzką, barbarzyńską politykę, cofnij swoje działania, weź za nie odpowiedzialność” – powiedział Pelosi podobno w San Diego po zwiedzeniu aresztu. „Tu nie chodzi o imigrację. Tu chodzi o ludzkość. Tu chodzi o rodzinę. Tu chodzi o to, kim jesteśmy jako kraj”.

TABLICA ROZDZIELCZA EL PASO UMOŻLIWIA WIDOCZENIE RUCHU MIGRANTÓW

Z drugiej strony Republikanie potępiają „szokujące” statystyki dotyczące śmierci nielegalnych imigrantów i nazywają bezczynność Bidena zaniedbaniem obowiązku.

„Podczas gdy radykalna polityka prezydenta Bidena otworzyła naszą południową granicę, aby odnotować liczbę nielegalnej imigracji, śmiertelnego fentanylu, podejrzanych o terroryzm i tragicznie rekordową liczbę zgonów migrantów, Republikanie z Domu są zdeterminowani, aby zabezpieczyć naszą granicę poprzez ukończenie muru i zakończenie napadów. – i ogniem” – powiedział Fox News Digital przywódca mniejszości, Kevin McCarthy z Kalifornii.

„Administracja Bidena właśnie zakończyła rekordowy rok narkotyków, śmierci, dewastacji i całkowitego zaniedbania obowiązków, jeśli chodzi o zabezpieczenie granic naszego kraju. Bezprecedensowa liczba zgonów migrantów na granicy jest szokująca” – członek House Homeland Security Ranking John Katko , R.Y., dodano.

Reprezentant USA John Katko (R-NY) rozmawia z prasą podczas wizyty delegacji granicznej Kongresu w El Paso w Teksasie 15 marca 2021 r.

Reprezentant USA John Katko (R-NY) rozmawia z prasą podczas wizyty delegacji granicznej Kongresu w El Paso w Teksasie 15 marca 2021 r.
(Justin Hamel/AFP)

„Republikanie zajmujący się bezpieczeństwem wewnętrznym biją na alarm w związku z kryzysem humanitarnym, który jest bezpośrednim wynikiem lekkomyślnej polityki prezydenta Bidena, która zmotywowała rodziny i małe dzieci do podjęcia niebezpiecznej podróży do granicy amerykańsko-meksykańskiej” – powiedział Katko. „Ciągłe milczenie Demokratów w sprawie tego kryzysu humanitarnego jest ogłuszające. Demokraci powinni działać, aby zająć się zniszczeniami na granicy. Republikanie są gotowi z planem zabezpieczenia granicy, zajęcia się czynnikami przyciągającymi stworzonymi przez administrację Bidena i zakończenia tego kryzysu humanitarnego pierwszego dnia republikańskiej większości. Amerykanie mają już dość, a Republikanie z Ojczyzny są gotowi stawić czoła szalejącemu pożarowi na naszej południowo-zachodniej granicy”.

Numery CBP ujawniają również, że we wrześniu na południowej granicy aresztowano 20 znanych lub podejrzewanych terrorystów, co zwiększa całkowitą liczbę aresztowań na granicy w roku podatkowym 2022 do 98.

„Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że 98 osób z listy obserwacyjnej terroryzmu zostało zatrzymanych w zeszłym roku, próbując dostać się do USA między portami wejścia”, powiedział członek Senatu ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych, Rob Portman, R-Ohio. „Nasi przeciwnicy wiedzą, że mogą wjechać do naszego kraju przez naszą nieudolną granicę.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Nie znajdowaliśmy się w takiej sytuacji pod rządami ostatniej administracji lub administracji Obamy, ponieważ mieliśmy politykę, która działała na rzecz powstrzymania napływu nielegalnej migracji” – powiedział Portman.

Milczenie Demokratów następuje zaledwie kilka lat po ich oburzeniu z powodu twardej polityki imigracyjnej administracji byłego prezydenta Trumpa, w tym

Milczenie Demokratów następuje zaledwie kilka lat po ich oburzeniu z powodu twardej polityki imigracyjnej administracji byłego prezydenta Trumpa, w tym polityki „zero tolerancji” dla imigrantów, którzy nielegalnie wjeżdżają do USA.
(Chip Somodevilla/Getty Images)

Rzecznik przywódcy mniejszości senackiej Mitch McConnell, R-Ky., wskazał na wiele wystąpień senatora w tej sprawie i oskarżył Demokratów o historyczne przejścia graniczne.

„W ciągu ostatnich dwóch lat prawo i porządek uległy pogorszeniu w całym naszym kraju. Pogorszyło się bezpieczeństwo publiczne. Przestępstwa z użyciem przemocy, takie jak morderstwa i kradzieże samochodów, są na rekordowym poziomie. A nasza południowa granica zamieniła się w bramkę obrotową” – powiedział McConnell podczas przemówienia we wrześniu. „Widzieliśmy przemoc i chaos na własne oczy w Kentucky, zwłaszcza w moim rodzinnym mieście Louisville. Ale nie jesteśmy sami. To zjawisko narodowe, które obserwują Demokraci”.

Griff Jenkins z Fox News, Bill Melugin i Timothy Nerozzi przyczynili się do powstania tego raportu.

Leave a Comment