Baner z napisem „Kanye ma rację” wisiał nad autostradą w Los Angeles.

Antysemicka grupa nienawiści była za transparentem wywieszonym w sobotę nad ruchliwą autostradą w Los Angeles, który brzmiał: „Kanye ma rację co do Żydów”, powiedziały grupy strażnicze, po Ye, wcześniej znanym jako Kanye West: wygłosił szereg antysemickich komentarzy w ostatnich tygodniach.

Wielu ludzi podniosło ręce w nazistowskim pozdrowieniu, gdy stali za transparentem i innym napisem: „Honk, jeśli wiesz”. Trzeci baner promował platformę wideo, która transmituje antysemickie treści obsługiwane przez Goyim Defense League, sieć antysemickich teoretyków spiskowych.

StopAntisemitism.org, grupa non-profit zajmująca się dokumentowaniem zachowań antysemickich powiedział GDL było odpowiedzialne za wywieszenie banerów na autostradzie międzystanowej 405.

Liga Przeciw Zniesławieniu Południowej Kalifornii zgłosiła ćwierkać że grupa odpowiedzialna za sztandar była „znana z głoszenia zjadliwości” #antysemityzm i ideologia białej rasy”.

„Nie ma miejsca na nienawiść ani w Los Angeles, ani nigdzie indziej, a te próby nas nie podzielą” – czytamy w oświadczeniu.

Szereg wybitnych osobistości wypowiadało się w weekend przeciwko niedawnemu wzrostowi dyskursu antysemickiego.

Kim Kardashian, twoja była żona, napisał na Twitterze w poniedziałek: „Mowa nienawiści nigdy nie jest w porządku ani usprawiedliwiona. Stoję za społecznością żydowską i wzywam do natychmiastowego zakończenia straszliwej przemocy i nienawistnej retoryki skierowanej przeciwko nim”.

Reese Witherspoon napisał na Twitterze w niedzielę wieczorem: „Antysemityzm w każdej formie jest godny ubolewania. Osobiście. Online. Nieważne gdzie. To nienawiść i to jest niedopuszczalne”.

„Całkowicie rozumiem, dlaczego moi żydowscy przyjaciele/koledzy martwią się o swoje rodziny. To bardzo przerażający czas” – powiedziała.

Komik i aktorka Amy Schumer powiedziała w poście na Instagramie: „Wspieram moich żydowskich przyjaciół i naród żydowski”.

Od Białego Domu po najwyższych urzędników wybieranych w Kalifornii, przywódcy polityczni również potępili incydent z transparentem i przykład, jaki dał Ye.

@POTUS pobiegł, by uleczyć duszę narodu po latach nienawiści i podziałów. W ramach tego uzdrowienia musimy wywoływać antysemityzm wszędzie tam, gdzie podnosi swoją brzydką głowę. Te działania w Los Angeles są obrzydliwe i powinny zostać potępione” – napisała sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre. ćwierkać.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom powiedział, że „nienawistna mowa otwiera drzwi do nienawistnych czynów”.

„Protesty antysemickie w Los Angeles w ten weekend były obrzydliwe i nie można ich znormalizować ani odrzucić” Newsom napisał na Twitterze. „Słowa mają znaczenie, a w Kalifornii zawsze będziemy wypowiadać się przeciwko nienawiści rasowej, etnicznej i religijnej, gdy podniesie swoją brzydką głowę”.

Burmistrz Los Angeles, Eric Garcetti, powiedział: „LA to miasto przynależności, a nie nienawiści.

„Żydowscy Angelenos powinni zawsze czuć się bezpiecznie” – napisał na Twitterze Garcetti. „W Los Angeles nie ma miejsca na dyskryminację ani uprzedzenia. I nigdy nie wycofamy się z walki, aby to ujawnić i wyeliminować”.

Reprezentant. Adama Schiffa, Kalifornia, powiedział był także „zbulwersowany nikczemnym antysemityzmem, który został pokazany w Los Angeles w ten weekend”.

„To tragiczne, że pokazuje moc, jaką niektórzy mają do wzmacniania nienawistnego języka i jak szybko mogą przekonać innych do wyrażania własnej bigoterii” – powiedział, odnosząc się do ostatnich komentarzy Ye bez bezpośredniego wymieniania rapera. „Musimy potępiać nienawiść, gdziekolwiek ją widzimy – natychmiast i zdecydowanie”.

Incydent miał miejsce po tym, jak Ye, który głośno mówił o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym i nieregularnie publikował w Internecie w przeszłości, zrobił serię antysemickich komentarzy w mediach społecznościowych, co doprowadziło do rapera jego konta na Twitterze i Instagramie są tymczasowo ograniczone.

Agencja talentów CAA potwierdziła NBC News w poniedziałek, że przestała reprezentować Ye jako klienta w ciągu ostatniego miesiąca, ale nie sprecyzowała, czy ruch ten był wynikiem komentarzy.

Producenci internetowego talk show „Sklep” również wyciągnął odcinek z raperem po tym, jak powiedzieli, że podczas kręcenia filmu używał „nienawistnej mowy i niezwykle niebezpiecznych stereotypów”.

Gdy raper stanął w obliczu narastającego sprzeciwu wobec jego komentarzy, było ogłoszony w zeszłym tygodniu że Ye zgodził się nabyć konserwatywną aplikację do mediów społecznościowych Parler.

Parlement Technologies, spółka-matka Parléry, ogłosiła w zeszły poniedziałek, że „zasadniczo zawarła umowę sprzedaży Parléry” Ye, która, jak twierdzi, „odważnie sprzeciwia się niedawnej cenzurze ze strony Big Tech”.

NBC News skontaktowało się z przedstawicielem Ye w celu uzyskania komentarza.

ADL ostrzegła, że ​​„ekstremiści z całego spektrum ideologicznego”, w tym członkowie WKL, popierają antysemickie oświadczenia Ye i świętują wieści o jego planach przejęcia Parlerów.

Oprócz sobotniego incydentu, ADL powiedziała, że ​​WKL próbowała także „zkapitalizować komentarze Ye, celując w czarną społeczność z jej propagandą i próbując przekonać Czarnych, że Żydzi są uniwersalnym wrogiem”.

ADL powiedziała, że ​​członkowie czatu grupy Telegram byli widziani omawiając nowe inicjatywy związane z komentarzami Ye, w tym tworzenie ulotek oskarżających Żydów o handel niewolnikami z Atlantyku, podczas gdy niektórzy członkowie twierdzili, że celowali specjalnie w czarne dzielnice podczas niedawnej dystrybucji propagandy.

Departamenty policji w Los Angeles i Beverly Hills poinformowały, że badają antysemickie ulotki, które były dystrybuowane w Beverly Hills, według The LA Times. Nie jest jasne, czy były związane z sobotnim incydentem. Policja nie odpowiedziała natychmiast na jednodniową prośbę o dodatkowe informacje.

Leave a Comment