Ayodhya ustanawia nowy rekord świata, oświetlając ponad 15 lakh diya na Deepotsav | Indie Najnowsze wiadomości

Ayodhya z Uttar Pradesh ustanowiła nowy rekord świata Guinnessa w zapaleniu maksymalnej liczby glinianych lamp – ponad 15 milionów – na brzegach rzeki Saryu, gdy premier Narendra Modi zainaugurował historyczną Głęboko zakorzeniona obchody w niedzielę, w wigilię Diwali.

Modi i główny minister Adityanath pokazali z tej okazji certyfikat Guinness World Records.

Swoje przemówienie rozpoczyna od „Jai Shri Ram”, Modi zwrócił się do zgromadzenia z tej okazji Głęboko zakorzeniona. „Z świętego miejsca narodzin Lorda Rama przekazuję moim rodakom życzenia Diwali” – powiedział Modi.

Modi powiedział również, że ludzie muszą uczyć się od Pana Rama jak najwięcej.
„Lord Ram nikogo nie zostawia w tyle, od nikogo się nie odwraca” – powiedział Modi.

Wcześniej Modi ofiarował modlitwy Ram Lalli w Ram Janmbhoomi w Ajodhji. To pierwsza wizyta Modiego w Ajodhji po „bhoomi pudżanie” na budowę świątyni Ram 5 sierpnia 2020 r.

„Dostałem możliwość darszanu Pana Rama dzięki jego błogosławieństwu; Cieszę się, że ludzie na całym świecie oglądają obchody Deepotsav w Ajodhji” – powiedział Modi.

Natychmiast po dotarciu do Ajodhji na uroczystości Deepotsav, premier udał się do prowizorycznej Świątyni Ram i ofiarował modlitwy Ram Lalowi. Zapalił tam glinianą lampę i wykonał aarti. Główny kapłan świątyni, Acharya Satyendra Das, nałożył na czoło cynobru.

PM Narendra Modi zostaje przyjęty przez UP CM Yogi Adityanatha i gubernatora Anandibena Patela w Ajodhji. (zdjęcie HT)

Modi został również poinformowany przez urzędników o budowie dużej świątyni Ram w tym miejscu. Modi wykonał także Rajyabhishek symbolicznego Bhagwana Rama w Ajodhji.

„Darshan” Shri Ram Lalli, a następnie „Rajyabhishek” króla Rama, to szczęście można uzyskać tylko dzięki łasce Pana Ram. To Deepawali nadeszło w czasie, gdy zakończyliśmy 75 lat niepodległości. „Sankalp Shakti” Lorda Rama wzniesie Indie na nowy poziom” – dodał premier.

Wcześniej Modi został powitany przez gubernatora Anandibena Patela i głównego ministra Yogi Adityanatha. Uczestniczył w uroczystościach Deepotsav.

Komisarz wydziału Ayodhya Navdeep Rinwa powiedział wcześniej, że ponad 15 lakh glinianych lamp zostanie zapalonych przez ponad 22 000 wolontariuszy w Ram ki Paidi niedaleko Saryu Bank w ramach obchodów Deepotsav. Reszta będzie zlokalizowana przy ważnych skrzyżowaniach i lokalizacjach w mieście.

Podczas Deepotsav zostanie również zaprezentowanych pięć animowanych obrazów i 11 obrazów Ramlila przedstawiających formy taneczne z różnych stanów.

Obrazy pojawią się w parku Ram Katha w Ajodhji w niedzielę.  (zdjęcie HT)
Obrazy pojawią się w parku Ram Katha w Ajodhji w niedzielę. (zdjęcie HT)

„Deepotsav z Ajodhji rozpoczął się 6 lat temu pod kierownictwem i inspiracją premiera Narendry Modi. Ten festiwal UP stał się świętem kraju. Dziś wkracza na nowe wyżyny sukcesu” – przy tej okazji główny minister Uttar Pradesh, Yogi Adityanath.

(Z wkładem agencji)


Leave a Comment