Australijscy kajakarze ratują wyrzucone na brzeg kangury i przeciągają w bezpieczne wody wody pełne rekinów

Mało kajakarze w Australii zostali złapani na wideo, jak ratowali wyczerpanego kangura, który utknął wzdłuż kanału, ciągnąc go przez wody pełne rekinów w bezpieczne miejsce.

Anne i Chris Aitken wzięli udział w cotygodniowym wydarzeniu, gdy ich sąsiad David Castro poinformował ich, że a młody kangur Kennedy News and Media donosi, że utknął nad kanałem na dnie swojego ogrodu w Twin Waters na australijskim Sunshine Coast.

Film, uzyskany przez Fox News Digital, pokazuje parę próbującą przeciągnąć kangura przez kanał, gdy zwierzę płynie z powrotem do ściany, zachęcając ich do ponownej próby.

70-letnia Anne Aitken zdołała złapać kangura za ogon i przytrzymać, podczas gdy 72-letni Chris przepłynął kajakiem na drugą stronę i wypuścił kangura do pobliskiego parku.

PROWADZI MIGRACJA CZERWONEJ WYSPY NA BOŻE NARODZENIE

Anne i Chris Aitken rzucili się do akcji w zeszłym tygodniu, gdy kangur utknął w kanale
(Wiadomości i media Kennedy’ego)

Anne Aitken mówi, że kangur został prawdopodobnie uratowany przed atakiem wielu rekiny byka zamieszkujących kanał.

„Czułam prawdziwe poczucie spełnienia” – powiedziała. „Zawsze jest to wspaniałe uczucie, gdy coś ratujesz, a to było trudne. W wodzie są rekiny bycze, więc mogły je zaatakować”.

CZŁOWIEK Z NOŻEM WALCZY Z KROKODYLEM MAJĄCYM GŁĘ PRZYJACIELA W IMACIE: RAPORT

Chris i Anne Aitken z Twin Waters, Sunshine Coast, Australia

Chris i Anne Aitken z Twin Waters, Sunshine Coast, Australia
(Wiadomości i media Kennedy’ego)

Dodała, że ​​kangura trzeba było przenieść przez kanał, żeby nie został uwięziony w ogrodzie po drugiej stronie, mówiąc, że jest „właściwą osobą, we właściwym miejscu, we właściwym czasie”.

„Kiedy się zbliżyliśmy, można było powiedzieć, że kangur jest bardzo zmęczony” – powiedziała. „Próbował ukryć fakt, że był pod wpływem stresu, aby uniknąć ataku. David prawdopodobnie ma najwyższy mur w całej społeczności, więc to nie pomogło”.

2 WIĘCEJ WIELORYBÓW ZGINĄ, ABY ZBLIŻYĆ SIĘ DO 200 MATERIAŁÓW W AUSTRALII MASS STRANDING

Anne i Chris Aitken ciągną kangura w bezpieczne miejsce przez kanał pełen rekinów

Anne i Chris Aitken ciągną kangura w bezpieczne miejsce przez kanał pełen rekinów
(Wiadomości i media Kennedy’ego)

„Nawet jeśli przeniesiesz kangura przez ścianę, to utknie w swoim ogrodzie. Potrzebowaliśmy go, aby mógł dopłynąć do miejsca, z którego mógłby się wydostać. Myślałem, że będzie pływał obok nas, ale nie nie tak.” w ogóle. Kiedy odwrócił się, żeby odpłynąć, złapałam go za ogon obiema rękami w pobliżu podstawy i trzymałam się tak mocno, jak tylko mogłam.

Castro, księgowy, który niedawno przeprowadził się do Australii Lima, Perupowiedział, że widział ruch w wodzie na swojej kamerze bezpieczeństwa, zanim zbadał i odkrył, że był to uwięziony kangur.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„Byłem zszokowany, gdy zobaczyłem, że to kangur” – powiedział Castro. „Było wyczerpane. Najwyraźniej próbował się wydostać przez naprawdę długi czas. Są tam rekiny, więc obecność kangura była niebezpieczna. Naprawdę poczułem ulgę, kiedy go uratowali”.

Film był opublikowane na Facebooku i był widziany miliony razy z wieloma komentarzami chwalącymi trio jako bohaterów.

„To fantastyczna akcja ratunkowa!” powiedział jeden komentator. „Zawsze jest to problem z przepustami o stałej krawędzi. Po prostu nie wiemy, ile dzikiej przyrody dostaje się do środka i nie może się wydostać. Mam nadzieję, że wrócą do swojego tłumu”.

Leave a Comment