Astros podbił Phillies w drugim meczu, wiążąc serię za świetnym startem od Frambera Valdez

Jak byś Houston Astros zareagować po pierwszej przegranej play-off? Szybko, tak. Trafili trzy deble i strzelili dwa przejazdy na pierwszych czterech wyciągach, które pokonali przeciwko Filadelfii Phillies gwiazda Zack Wheelerwyprzedzenie dominującego startera, aby przejąć kontrolę nad World Series Game 2. Za stabilną Framber ValdezAstros trzymał się tego, wygrywając 5-2, aby wyrównać serię na 1-1.

Astros strzelił trzy bramki w pierwszym inningu, a potem dodał jeszcze dwa Alex BregmanHomer w piątym. Wheeler, który był spektakularny od października do sobotniej nocy, przetrwał burzę i przeszedł pięć rund.

Ale w przeciwieństwie do pierwszego meczu, powrót Phillies nie miał miejsca. Menedżer Astros Dusty Baker ponownie zaufał swojemu starterowi, ale tym razem się opłaciło. Valdez ugruntował ofensywę Phillies, trzymając ich w jednym biegu i przekazał ją do bullpen.

Filadelfia była najbliżej zagrożenia Astros, kiedy Kyle Schwarber w ósmej inningu rozbił dwie różne piłki, które zbliżyły się do kilku centymetrów, aby była to gra na dwa przejazdy. Szybki człowiek wyrwał dwa głębokie tony z odprężacza Rafał Montero — jeden był początkowo orzekany jako homer, ale został uznany za faul podczas powtórki, inny wylądował na prawym polu Kyle TuckerRękawiczki stają przed ścianą.

Nieszczęście Astrosa włożyło dwóch mężczyzn Bryce Harperale wyskoczył na właściwe pole, aby zakończyć zmianę.

Seria zmierza do czegoś, co z pewnością będzie załadowaną Filadelfią na mecz 3 w poniedziałkowy wieczór.

Framber Valdez jak zwykle zapewnia jakość

28-letni leworęczny, który na początku tego sezonu ustanowił rekord MLB pod względem kolejnych jakościowych startów, dał Houston dokładnie taki rodzaj gry, jakiego potrzebowali. Valdez, mając pełną kontrolę przez cały czas, przeszedł 6 1/3 inningów i pozwolił tylko na jeden przejazd. Udusił Phillies w szczególności w pierwszych rundach. W sumie oddał tylko cztery uderzenia, uderzył dziewięć i utrzymał piłkę na ziemi. Spośród pięciu najmocniej uderzonych piłek, cztery były w parterze, a dwie zamieniły się w podwójne gry.

Czasami pomijany, gdy Verlander wyprzedzał go w rotacji Astros, Valdez był spektakularnym starterem. Klejnot systemu rozwoju Astros, tylko 10 zakwalifikowanych startujących ma lepszą ERA niż on w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

Jose Altuve rozgrzewa się 3 uderzeniami

Altuve, drobna podstawa Astros, była lodowata w play-offach. Wszedł w postseason 2 4-na-37. Następnie w sobotni wieczór oddał trzy trafienia i wyglądał bardziej jak zagrożenie, którym zwykle był.

Jego pierwsze uderzenie w Wheelera spowodowało wczesny ogień Astrosa.

Później dodał dwa single, co jest zachęcającym znakiem tego, jak dobrze Houston radzi sobie w serialu.

Łapacz Astros użył nielegalnego bat

Nie wściekaj się, ale napastnik Astros mógł naruszyć zasady. Według raportu Toma Verducciego w Fox Broadcasting, Łapacz Astros, Martin Maldonado, został powiadomiony przez MLB, że kij, którego użył w pierwszej grze, był nielegalny. Weteran łapacza podobno użył nietoperza przekazanego przez odchodzącą legendę Albert Pujolsale Pujols był dziadkiem w używaniu specjalnego nietoperza, który nie był już dozwolony.

Maldonado użył innego nietoperza w grze 2.

Jak my się tu znaleźliśmy? Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o World Series:

Leave a Comment