Astros i Phillies w dużej serii? Widzieliśmy to już wcześniej.

— Ten facet — powiedział Schmidt — jest jednym z nich, jeśli nie. oraznajwiększy artysta pod presją, jakiego kiedykolwiek widziałem”.

Phillies of the Harper era odwiedzą World Series po raz pierwszy, podobnie jak Phillies of the Schmidt era w 1980 roku. Seria z Houston, która ich tam przywiodła, może być najtrudniejszą i najbardziej ekscytującą serią postseasonową w historii.

„To była z pewnością dzika, niezapomniana, klasyczna seria o baseballu” – napisał Jayson Stark w The Philadelphia Inquirer przed burzliwym finałem. „To on mógł zmienić pancernika w fana baseballu.

Astros — którzy przenieśli się do American League w 2013 roku — po raz pierwszy po sezonie pojawili się jako mistrzowie NL West. W międzyczasie Phillies przegrali w NLCS w 1976, 1977 i 1978 roku. W 1980 roku mieli najlepszego strzelca ligi w osobie Schmidta, zdobywcę nagrody Cy Young Award za Steve’a Carltona i dokuczliwe uczucie, że ich weteran – Bob Boone, Larry Bowa, Greg Luziński, Garry Maddox – może nigdy nie dotrzyma obietnicy.

„Wielkość tego, co to oznaczało”, powiedział Ed Wade, ówczesny dyrektor ds. public relations w Astros, „była naprawdę ekstremalna dla obu serii”.

To był pełen wydarzeń rok dla Astros. Przed sezonem podpisali kontrakt z dwoma przyszłymi Hall of Famers w wolnej agencji: drugim basemanem Joe Morganem i starterem Nolanem Ryanem, którzy połączyli siły z innym artystą strajkujących, JR Richardem, w najbardziej dominującym tandemie jedno-dwukrotnym w baseballu. Pod koniec lipca Richard doznał udaru, który zakończył jego karierę.

Leave a Comment