Apple zmniejsza o 30% bonusy i promowane posty

Monopoly to zabawna gra planszowa, w której próbujesz znokautować swoich konkurentów.

Monopoly to zabawna gra planszowa, w której próbujesz znokautować swoich konkurentów.
Zdjęcie: Studio LightField (Shutterstock)

Firma Apple wydała aktualizację swojej płatności instrukcje poniedziałek, wymagające tego aplikacje korzystają z interfejsu korporacyjnegoNarzędzie do zakupów w aplikacji dla „dopalaczy” i promowanych postów, co oznacza, że ​​Apple zmniejszy przychody o 30%. Ten ruch wydaje się być kolejną polityką wymierzoną bezpośrednio w Meta (wcześniej znany jako Facebook).

Różne aplikacje pozwalają użytkownikom promować swoje treści za niewielką opłatą. Chcesz, aby więcej osób widziało Twoje tweety, profil randkowy lub starą grę wideo, którą próbujesz sprzedać? Twitter, Tinder i eBay sprzedają Ci „dopalacze”, aby zwiększyć je w Twoim kanale. Przez lata wydawało się, że znalazło się to w szarej strefie w zasadach App Store. Aplikacje sprzedające „towar wirtualny” Zakłada się użyj wejścia iPhone’aSystem płatności za aplikację, który wiąże się z wysoką opłatą za usługę. Tak było od dawna. Ale ta polityka nie zawsze była egzekwowana, kiedy się pojawiła w celu uzyskania wsparcia, a niektóre aplikacje, takie jak Facebook, przeszły bezpośrednie przyjmowanie płatności, unikając ogromnych opłat Apple. Apple odmówił komentarza.

Niektóre aplikacje, w tym Twitter i Tinder, już używają In-Narzędzie App Payment do zwiększania i promowania postów, ale Facebook tego nie robi. Jabłko prawdopodobnie robić niezła zmiana, gdy zacznie bardziej rygorystycznie egzekwować tę politykęchociaż Meta może zakwestionować zmianę. Gigant mediów społecznościowych już jest zaangażowany w publiczna bitwa z Apple o to drugie zmiany zasad won dostosuj wymagania dotyczące płatności w aplikacji prawdopodobnie dolewa oliwy do ognia. Kolejna zmiana polityki dotycząca iPhone’a w zeszłym roku kosztowała Meta miliardy dolarów utraconych przychodów z reklam, nad którymi obecnie pracuje Apple nowe projekty reklamowe.

Ta nowa aktualizacja ma na celu: reklama zwiększająca widoczność postów w sieciach społecznościowychale jest rzeźbadla bardziej tradycyjnych rodzajów reklam, więc przeprowadzka nie ma wpływu na większy model biznesowy Meta. TTa polityka jest przykładem siły rynkowej Apple. Kontrolują App Storei to jedyny oficjalny sposób, aby pobrać aplikację na iPhone’app. Apple może w zasadzie pobierać od programistów dowolne opłaty tak długo, jak im to ujdzie płazem. To nie może się zdarzyć w niektórych lokalizacjach: południowokoreańska policja wtargnęła do siedziby Apple po uporczywych atakach Skargi na przeładowanie iOS programiści. Meta odmówiła komentarza.

Aktualizacja polityki wsparcia jest częścią szerszych działań represyjnych aplikacje, które zmuszają programistów do całowania pierścienia Apple i używania In-System płatności za aplikację lub ryzyko wyrzucenia z rynku.

Organy regulacyjne w innych krajach, w których zasady konkurencji są znacznie bardziej rygorystyczne, zmusiły Apple do zezwalania aplikacjom na korzystanie z innych systemów płatności, które nie pobierają tak dużej części przychodów. Google stanął przed kontrolą podobnych zasad w swoim Sklepie Play i został nawet w tym tygodniu ukarany grzywną w wysokości 113 milionów dolarów za nie zezwalanie na płatności stron trzecich.. W zeszłym roku Epic Games wygrało poważny proces sądowy przeciwko Apple po tym, jak Fortnite został wyrzucony ze sklepu z aplikacjami za udostępnianie opcji płatności stron trzecich. Sąd orzekł, że Apple nie może uniemożliwić twórcom aplikacji dołączania linków do innych systemów płatności.

Apple mówi tak weź te pieniądze tylko po to, by cię chronić. Firma sprawdza aplikacje pod kątem bezpieczeństwa, prywatności i oszustw, w tym sprawdzania w systemach płatności. CEO Tim Cook argumentował, że utrzymanie jest drogie, a obniżka o 30% to rozsądna opłata, ponieważ pieniądze są niezbędne do ochrony konsumentów, co również przynosi korzyści deweloperom, ponieważ tworzy zaufany rynek.

Jabłko robi wymyślać Sklep z aplikacjami. Adwokaci (i Tim Cook) kłócić się ze społeczeństwem powinien być w stanie naładować wszystko on chce. Ale patrząc na to pod innym kątem, App Store nie jest pojedynczy, regularna usługa, ale raczej portal do każdej innej aplikacji na iPhone’a. Krytycy twierdzą, że 30% to znacznie więcej niż Apple musi zapłacić, aby przejrzeć aplikację, a to, co naprawdę się tutaj dzieje, to monopol na pobieranie pieniędzy za ochronę każdego, kto chce przejść przez bramy Cupertino.

Leave a Comment