Apple zawiesza reklamy hazardu w App Store po skargach deweloperów [Updated]

Aktualizacja 26 października, 15:31: W oświadczeniu udostępnionym MacPlotki Apple ogłosiło dzisiaj, że zawiesiło reklamy hazardowe na swoich stronach App Store, nie podając żadnych dalszych szczegółów:

Zawiesiliśmy reklamy związane z hazardem i kilkoma innymi kategoriami na stronach produktów App Store.

Poniżej znajduje się oryginalna historia z 25 października.


Jabłko dzisiaj wprowadził nowe miejsca docelowe reklam w App Store na iPhonie, dzięki czemu programiści mogą reklamować swoje aplikacje w wielu miejscach, w tym na głównej karcie Dzisiaj i w Sekcja „Możesz też polubić”. na dole list poszczególnych aplikacji.


Zaledwie kilka godzin później kilku znanych deweloperów skarżyło się na tandetne reklamy aplikacji hazardowych pojawiające się w ich własnych ofertach App Store poza ich kontrolą, w tym Marco Uzbrojenie, Simon Støvring, i więcej. Problem został również podkreślony w tweecie udostępnionym przez użytkownika MacStories redaktor naczelny Federico Viticci.

„Teraz strona produktu mojej aplikacji wyświetla reklamy hazardu, z czym naprawdę nie jestem w porządku” – napisał na Twitterze Armment. „Apple też nie powinno być z tym w porządku”.

Jak zauważył Armment, Apple daje reklamodawcom możliwość wyświetlania ich reklam w kategoriach aplikacji innych niż ich własna kategoria aplikacji, umożliwiając wyświetlanie reklam hazardowych w wykazach niepowiązanych aplikacji, takich jak aplikacja do podcastów Overcast .

Obecność reklam hazardowych w App Store jako całości wywołała pewną krytykę, a niektórzy oskarżali Apple o chciwość i odejście od zasad, które firma promowała za byłego dyrektora generalnego Steve’a Jobsa. Apple czerpie przychody zarówno z umieszczania reklam, jak i z 15% do 30% obniżki zakupów hazardowych w aplikacjach.

Oprócz zdenerwowania niektórych programistów Apple pozwolił aplikacjom na wyświetlanie reklam w wykazach innych aplikacji, co doprowadziło do oskarżeń firmy o zachowanie antykonkurencyjne. W zeszłotygodniowym tweecie ekspert prawny Florian Müller argumentował, że reklamy to „kolejny sposób na zwiększenie efektywnej stawki podatku od aplikacji, zmuszający programistów do kupowania reklam na własnych stronach aplikacji, aby uniemożliwić innym odciąganie klientów”.

W sierpniu, BloombergMark Gurman powiedział, że Apple chce w przyszłości prawie potroić swoje obecne przychody z reklam do co najmniej 10 miliardów dolarów rocznie. Gurman powiedział, że reklamy w wyszukiwarce oparte na słowach kluczowych są zbliża się do Apple Maps od przyszłego roku.

Skontaktowaliśmy się z Apple w celu uzyskania komentarza i zapytaliśmy, czy firma rozważy zaostrzenie zasad reklamowych. Zaktualizujemy tę historię, jeśli otrzymamy odpowiedź.

Leave a Comment