Apple TV Plus drożeje

Apple podnosi koszty swoich usług subskrypcyjnych na całym świecie, a zmiana obejmuje wzrost do Apple TV+, Apple Music i ich pakietu Apple One.

Apple twierdzi, że podnosi ceny, aby uwzględnić „rosnące koszty licencji” przemysłu muzycznego i wyjaśnia, że ​​wzrost Apple TV+ jest właściwy po wprowadzeniu „bardzo niskiej ceny”. Od debiutu w 2019 roku wydawca zwiększył swoją ofertę telewizyjną i filmową do 4,99 USD i pozostaje jednym z najtańsze usługi przesyłania strumieniowego do teraz.

Duże skoki cenowe Apple zaczynają obowiązywać już dziś i obejmują:

  • Apple TV+ – 6,99 USD miesięcznie, wcześniej 4,99 USD
  • Apple Music – 10,99 USD miesięcznie, wcześniej 9,99 USD
  • Apple One – 16,95 USD miesięcznie, poprzednio 14,95 USD

Chociaż te podwyżki dotyczą osób fizycznych, rosną również stawki za pakiety rodzinne. Apple One — subskrypcja w pakiecie z Music, Apple TV+, Arcade i iCloud+ — kosztuje teraz 22,95 USD. Pakiet Premier, który dodaje dodatkowe miejsce na dane, Wiadomości+ i Fitness+, wzrasta do 32,95 USD dla rodzin.

W pełnym oświadczeniu firmy rzecznik Apple wyjaśnił wzrost opłat abonamentowych:

Ceny subskrypcji Apple Music, Apple TV+ i Apple One wzrosną od dzisiaj. Zmiana na Apple Music wynika ze wzrostu kosztów licencji, a artyści i autorzy piosenek z kolei zarobią więcej za strumieniowanie swojej muzyki. Stale dodajemy również innowacyjne funkcje, dzięki którym Apple Music zapewnia najlepsze wrażenia słuchowe na świecie. Uruchomiliśmy Apple TV+ w bardzo niskiej cenie, ponieważ zaczęliśmy od zaledwie kilku programów i filmów. Trzy lata później Apple TV+ oferuje szeroki wybór nagradzanych i powszechnie cenionych seriali, filmów fabularnych, dokumentalnych i rozrywki dla dzieci i rodzin od najbardziej kreatywnych gawędziarzy na świecie.

Podwyżka cen jest pierwszą w przypadku usługi Apple TV+ wydawcy, ale nie jest to jedyna platforma streamingowa, która w tym roku podniosła opłaty abonamentowe. Netflix wystartował w 2022 roku wzrost ceny a później ogłoszony limitowany, plan reklamowy wspierany ukaże się 3 listopada. Tylko Disney+ i Hulu podnieśli swoje opłatya Disney+ uruchamia swój poziom reklamowy 8 grudnia.

Na całym świecie konsumenci nadal borykają się z rosnącymi cenami abonamentów w czasach inflacji i rosnących kosztów operacyjnych. Dzięki opcjom takim jak Apple TV+ jego biblioteka pozostaje jedną z mniejszych opcji w porównaniu z innymi gigantami przesyłania strumieniowego, takimi jak Hulu i Netflix, ale usługa przeszła długą drogę.

Oryginał Przegląd IGN 2019 nazwał Apple TV+ cenę 4,99 USD zbyt wysoką za „niewystarczającą bibliotekę filmów i programów telewizyjnych”. Jednak po ponownej wizycie w serwisie w 2022 roku jesteśmy pochwalił ulepszenia Apple’az dopiskiem „po prostu nie możesz pobić wartości w stosunku do ceny” znalezionej w aktualnej bibliotece.

Andrea Shearon jest niezależną autorką wiadomości w IGN zajmującą się grami i rozrywką. Znajdź ją na Twitterze (@Majora) rozmawianie o FFXIV i innych grach RPG

Leave a Comment