Apple potwierdza, że ​​iPhone będzie ładowany przez USB-C, aby był zgodny z prawodawstwem UE

Apple „przestrzega” przepisów Unii Europejskiej, które wymagają, aby urządzenia elektroniczne były wyposażone w ładowanie USB-C, powiedział Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu. Oznacza to, że iPhone’y Apple’a, które obecnie korzystają z własnego standardu ładowania Lightning, będą musiały zmienić się na obsługę USB-C.

Jakub Porzyck | Nurphoto | Obrazy Getty

Jabłko będzie musiał przestrzegać prawa Unii Europejskiej, które nakazuje wspólny standard ładowania urządzeń elektronicznych – znany jako USB-C – potwierdził szef marketingu firmy.

„Oczywiście będziemy musieli się dostosować” – powiedział Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu podczas konferencji Tech Live w Wall Street Journal.

Ministrowie UE wyrazili w poniedziałek ostateczną zgodę na ustawę o wspólnych ładowarkach, co oznacza, że ​​do 2024 r. urządzenia elektroniczne, w tym telefony komórkowe i tablety, będą musiały obsługiwać ładowanie USB-C.

Pieczęć zatwierdzenia Rady Europejskiej jest następstwem innych organów ustawodawczych UE głosowali za prawem co trwało około 10 lat.

Apple iPhone korzysta z własnej ładowarki Lightning. Zgodnie z nadchodzącymi przepisami UE iPhone powinien obsługiwać USB-C.

Joswiak nie powiedział, kiedy Apple wprowadzi USB-C do swojego flagowego smartfona, ale powinno to nastąpić do 2024 roku.

Analitycy powiedzieli wcześniej CNBC że iPhone’y, które mają zostać wprowadzone na rynek w 2023 roku, mogą być wyposażone w ładowanie USB-C i że Apple prawdopodobnie wprowadzi ten standard na całym świecie, nie tylko w Unii Europejskiej.

Prawodawcy UE twierdzą, że przepisy ograniczą ilość odpadów, ponieważ konsumenci nie muszą kupować nowej ładowarki za każdym razem, gdy kupują urządzenie. UE powiedziała, że ​​ograniczy produkcję i utylizację nowych ładowarek.

Joswiak zajął się UE w sprawie ustawy o pobieraniu opłat, przyznając, że obie strony miały „trochę nieporozumienia”.

„Uważamy, że takie podejście byłoby lepsze dla środowiska i naszych klientów, gdyby rząd nie był tak nakazowy” – powiedział Joswiak.

Leave a Comment