Apple podnosi ceny subskrypcji Muzyki i TV+

Apple odpowiada fala aktualizacji oprogramowania z niezbyt przyjemnym wzrostem ceny. Jak 9 do 5 komputerów Mac Aktualności, firma podniosła ceny Apple Music i Apple TV+. Muzyka kosztuje teraz 11 USD miesięcznie w przypadku indywidualnych planów (w porównaniu z 10 USD) w USA lub 109 USD rocznie. Plan rodzinny kosztuje teraz 17 USD miesięcznie zamiast 15 USD. Telewizja+ odnotowała największy względny skok – cena wzrosła z 5 USD miesięcznie do 7 USD i z 50 USD rocznie do 69 USD.

W związku z tym Apple podniósł ceny swoich pakietów One o więcej usług. Płacisz teraz 17 USD miesięcznie za indywidualny plan, w porównaniu z 15 USD wcześniej. Użytkownicy rodzinni płacą teraz 23 USD miesięcznie zamiast 20 USD, a klienci Premier płacą 33 USD miesięcznie, podczas gdy wcześniej płacili 30 USD.

W oświadczeniu rzecznik firmy przypisał wzrost kosztów licencji 9 do 5. Droższe plany pozwolą artystom i pisarzom „zarobić więcej” strumieniowej muzyki, mówi Apple. Wzrost TV+ odzwierciedla również wielkość usługi – dodaje przedstawiciel. Oferta wideo miała „tylko kilka programów i filmów”, kiedy została uruchomiona trzy lata temu, a teraz ma znacznie większy katalog.

Nie podnieci Cię to, jeśli będziesz robić zakupy za pośrednictwem różnych usług. Spotify nadal pobiera 10 USD miesięcznie za swój zwykły plan i 16 USD za konto rodzinne dla sześciu użytkowników. Nie uzyskasz dźwięku bezstratnego ani przestrzennego, ale lepiej kupić, jeśli bardziej interesuje Cię najniższa możliwa cena. Z usługami wideo robi się ciemniej. Wyższe ceny nadal sprawiają, że Apple TV+ jest bardziej przystępny niż Amazon Prime Video i Netflix bez reklam (zwłaszcza jeśli chcesz 4K HDR), a więcej niszowych usług, takich jak Disney+ i Hulu za dodatkową opłatą w grudniu. To tylko kwestia tego, czy seriale się podobają, czy nie Ted Lasso oraz Wolne konie warte wydatku.

Wyższe ceny One mogą być łatwiejsze do przełknięcia. Trudno znaleźć pakiety all-in-one, które łączą muzykę, wideo, przechowywanie w chmurze i inne usługi, zwłaszcza jeśli chcesz czegoś przyjaznego dla Apple. I czy Ci się to podoba, czy nie, prawdopodobnie nie znajdziesz alternatyw, które go zawierają aplikacja fitness lub prenumeraty czasopism.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej macierzystej firmy. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Leave a Comment