Apple podnosi cenę Apple TV+, muzyki i jednego pakietu, powołując się na wyższe koszty licencji i szerszą ofertę wideo – Termin

Jabłko wprowadza znaczące Cena £ rośnie od dzisiaj o streaming wraz z Apple TV+ Muzyka Apple oraz pakiet Apple One, biorąc pod uwagę wyższy koszt licencji i treści.

Miesięczna cena Apple TV+ wzrośnie do 6,99 USD z 4,99 USD, a roczny plan wzrośnie do 69,99 USD z 49,99 USD. Oba to wzrost o 40%, choć po raz pierwszy usługa przesyłania strumieniowego wzrosła od czasu jej uruchomienia w listopadzie 2019 r.

Apple Music wzrasta o dolara dla osób fizycznych do 10,99 USD miesięcznie, a plan rodzinny ma podskoczyć o dwa dolary do 16,99 USD miesięcznie. Apple One, który łączy strumieniowanie wideo i muzyki z usługami w chmurze, grami wideo i nie tylko, będzie kosztować 16,95 USD miesięcznie, w porównaniu z 14,95 USD na osobę. Rodziny będą płacić trzy dolary więcej, 22,95 dolarów miesięcznie.

„Zmiana na Apple Music wynika ze wzrostu kosztów licencji, a z kolei artyści i autorzy piosenek będą zarabiać więcej za strumieniowanie swojej muzyki” – wyjaśnił przedstawiciel Apple w oświadczeniu dla Deadline. „Wciąż dodajemy innowacyjne funkcje, dzięki którym Apple Music zapewnia najlepsze wrażenia słuchowe na świecie”.

Jeśli chodzi o Apple TV+, w oświadczeniu stwierdzono, że został on uruchomiony „po bardzo niskiej cenie, ponieważ zaczęliśmy od zaledwie kilku programów i filmów. Trzy lata później Apple TV+ oferuje szeroki wybór nagradzanych i powszechnie cenionych seriali, filmów fabularnych, dokumentalnych i rozrywki dla dzieci i rodzin od najbardziej kreatywnych gawędziarzy na świecie”.

Ekonomia strumieniowego przesyłania wideo jest inaczej zarządzana dla gigantów technologicznych, takich jak Apple, w porównaniu z firmami rozrywkowymi, takimi jak Disney, NBCUniversal i Warner Bros Discovery, a nawet czystymi firmami do gier, takimi jak Netflix. Z uwagi na to, że Apple interesuje się dalszą promocją swoich urządzeń, a także ogólnych usług, zwrot z inwestycji w drogie projekty filmowe i telewizyjne jest mniej skoncentrowany niż w przypadku innych firm.

Zgodnie z tą rzeczywistością biznesową firma nigdy nie opublikowała liczby abonentów ani wskaźników oglądalności dla Apple TV+. Toni Sacconaghi, analityk z Bernstein Research, oszacował, że jest od 20 do 40 milionów abonentów Apple TV+, generujących od 1 do 2 miliardów dolarów przychodu. W przeciwieństwie do wszystkich innych czołowych streamerów, Apple jak dotąd opierał się dodaniu warstwy reklamowej do Apple TV+, choć wykazał zwiększony apetyt na sport na żywo, podpisując umowy na prawa do Major League Baseball i Major League Soccer oraz realizując pakiet NFL Sunday Ticket . . Sports, jak pokazują Prime Video, ESPN+, Peacock i inne, jest silnym reklamodawcą w streamingu subskrypcji.

Leave a Comment