Apple odrzucił aktualizację aplikacji Spotify, która dodaje obsługę audiobooków

Apple i Spotify znów są w rozdarciu, gdy Spotify próbuje włamać się na rynek audiobooków New York Times. Apple podobno odrzucił najnowszą aktualizację aplikacji Spotify trzy razy w ciągu ostatniego miesiąca.


Przez lata Apple i Spotify toczyły długi spór o Apple Sklep z aplikacjami polityka, z więcej konflikty publiczne koniec opłaty aplikacyjne i abonamentowe i odrzucanie aplikacji z powodu prób obejścia do 30 procent cięć pobieranych przez Apple z zakupów przez Spotify.

Apple twierdzi, że Spotify ponownie próbuje ominąć zasady „App Store”, a firma z Cupertino twierdzi, że aktualizacja audiobooka Spotify nie jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi sposobu, w jaki aplikacje mogą komunikować się z użytkownikami w sprawie opcji zakupu poza „App Store”.

Apple zgodził się w zeszłym roku Zmiana reguły App Store co pozwala programistom korzystać z komunikacji, takiej jak poczta e-mail, w celu udostępniania informacji o opcjach płatności dostępnych poza aplikacją na iOS, ale Spotify ma problemy z wdrożeniem tej funkcji. Wraz ze zmianą zasad Spotify chciał zachęcić klientów do kupowania książek online, aby mogli ich słuchać w aplikacji, zamiast ograniczania sprzedaży audiobooków przez Apple.

Apple najwyraźniej powiedział Spotify, że może wysyłać e-maile do klientów w sprawie zakupów online, ale Spotify nie jest w stanie zaoferować przycisku w aplikacji do żądania wiadomości e-mail. Funkcja została zaprojektowana przy udziale zespołu prawnego Spotify, a Apple początkowo zatwierdził aktualizację we wrześniu, ale później zmienił kurs i odrzucił kolejne aktualizacje.

Spotify zaprojektowało dziewięcioetapowy proces zakupu audiobooka, w którym klient stukał w audiobooka i wyświetlał ekran blokady nad przyciskiem odtwarzania. Po naciśnięciu przycisku odtwarzania klienci otrzymywali stronę, na której mogli poprosić o informacje dotyczące zakupu książki za pośrednictwem poczty elektronicznej, a wiadomość e-mail zawierała link do zakupu książki.

Rzecznik Apple powiedział MacPlotki że Apple „nie ma problemu” z czytaniem aplikacji takich jak Spotify, dodając treści audiobooków, ale Spotify nie przestrzega wytycznych Apple dotyczących komunikacji w aplikacji, która kieruje użytkowników poza aplikację.

App Store został zaprojektowany jako świetna okazja biznesowa dla programistów i w pełni wspieramy inicjatywy wprowadzania nowych funkcji w aplikacjach, które zapewniają użytkownikom trwałą wartość. Nie mamy problemu z czytaniem aplikacji, które dodają treści audiobooków do swoich aplikacji, łączą użytkowników ze stronami internetowymi w celu rejestracji w usługach lub komunikują się z klientami z zewnątrz w sprawie alternatywnych opcji zakupu. Aplikacja Spotify została odrzucona z powodu nieprzestrzegania wytycznych dotyczących umieszczania wyraźnych komunikatów w aplikacji skierowanych do użytkowników poza aplikację w celu dokonania cyfrowych zakupów. Przekazaliśmy im jasne instrukcje, jak rozwiązać problem, i zatwierdziliśmy ich aplikację po wprowadzeniu zmian zapewniających jej zgodność.

Po kilku odrzuceniach ze strony Apple, Spotify wydał wersję aplikacji, która usuwa informacje o tym, jak kupić audiobooka ze strony Spotify, którą zatwierdził Apple. Spotify informuje teraz użytkowników, że nie ma możliwości zakupu audiobooka w aplikacji. „Wiemy, że to nie jest idealne” – mówi Spotify w tekście aplikacji.

Spotify aplikacja audiobook


W 2019 roku Spotify złożył skarga regulacyjna z Unią Europejską nad praktykami Apple ‌App Store‌ i utrzymuje anty-Apple “Czas grać fairSpotify ma oni nadal się spotykali z europejskimi regulatorami, ale sprawa nie została jeszcze zamknięta. Spotify też ma po stronie Epic Games w epickie gry v. batalii prawnej Apple i uczestniczy w “Koalicja na rzecz Uczciwości Aplikacji” obok ‌Epic Games‌, Tile i innych niezadowolonych z „antykonkurencyjnych” zasad Apple.

Leave a Comment