Apple dodaje reklamy do zakładki „Dzisiaj” w App Store.

Przykład reklamy w Apple App Store

Zrzut ekranu: Jabłko

Od jutra Apple zacznie wyświetlać więcej reklam w swoim App Store, zgodnie z e-mailem, który przejrzał MacPlotki. Zmiana jest niewielka, ale to najnowszy rozdział w rosnącym trendzie. Po latach budowania marki jako firmy zajmującej się ochroną prywatności, Apple wkracza do branży reklam cyfrowych — choć trochę bardziej konserwatywnej w odniesieniu do Twoich danych osobowych. Osoby posiadające produkty Apple powinny spodziewać się większej liczby reklam w większej liczbie miejsc w najbliższej przyszłości.

Apple ogłosił tę najnowszą ofertę ABogowie reklamowi w lipcu ubiegłego roku. Reklamy znajdziesz na karcie Dzisiaj, pierwszej stronie wyświetlanej po otwarciu App Store. Karta Dzisiaj zawierała tylko rekomendacje Apple dotyczące świetnych aplikacji, ale teraz ten specjalny spot jest na sprzedaż.

„Wyróżnienie tego miejsca docelowego sprawia, że ​​jest to dobra opcja, aby zwiększyć świadomość swojej aplikacji” – powiedziała firma na A Strona wsparcia dla swoich klientów reklamowych.

W zeszłym roku iPhone zaczął pytać, czy chcesz, aby Twoje aplikacje Cię śledziły. To ustawienie nosi nazwę Przejrzystość śledzenia aplikacji (lub ATT) i chociaż może wydawać się stosunkowo nieistotne, spowodowało absolutne trzęsienie ziemi w branży reklamowej. Meta, czyli Facebook, twierdzi, że sama zmiana kosztowała ich około 10 miliardów dolarów utraconych przychodów. A ATT trafił w szczególności w jeden zakątek branży reklamowej: reklamy w aplikacjach.

ATT uniemożliwia aplikacjom zbieranie numeru identyfikacyjnego, który jest używany – między innymi – do określenia, czy zainstalowałeś aplikację po obejrzeniu jej reklamy. Meta była jedną z głównych firm, które pomogły twórcom aplikacji sprzedawać swoje produkty, ale ATT znacznie to utrudniło. A teraz, gdy Meta nie działa, Apple z przyjemnością wkroczy i sprzeda Ci miejsce do reklamowania Twojej aplikacji.

To nie jedyne nowości dotyczące reklam produktów Apple. Szefowie Apple podobno robią zakupy nowa powierzchnia reklamowa w usłudze przesyłania strumieniowego Apple TV, wraz ze wzrostem ceny. Wydaje się również, że firma buduje zespół do kradzieży reklamodawców z małych firm z Facebooka i Instagrama, zgodnie z dwoma opublikowanymi ogłoszeniami o pracę Zegarek rynku.

Znawcy branży twierdzą, że to część długiej gry, którą Apple gra o kolana swojej Doliny Krzemowej konkurentów i uchwycić część biznesu reklamowego online o wartości 500 miliardów dolarów. (Apple odmówiło komentarza do tej historii.)

ORAZs. STore nie jest jedynym miejscem, w którym Apple będzie wyświetlać reklamy, aby zarabiać na Twojej uwadze. Firma w charakterystyczny sposób dyskretnie podchodzi do swoich planów, ale one istnieją więcej reklam na horyzoncie.

Jak na ironię, te reklamy prawie na pewno będą miały większy nadzór. Apple stara się zbierać dane w nieco mniej inwazyjny sposób niż niektóre inne firmy, ale zbieranie danych ma miejsce. Apple lubi mówić, że „to, co dzieje się na Twoim iPhonie, zostaje na Twoim iPhonie”. Może tam pozostać, ale Apple nadal kontroluje to.

Leave a Comment