Antonio Conte to WIELKI MAD

W przypadku, gdybyś to przegapił, z ciężkim sercem muszę ogłosić, że VAR wrócił do gry. Tottenham Hotspur myśleli, że nie wygrali tylko w środę wieczorem Liga Mistrzów mecz przeciwko Sportingowi dzięki bramce Harry’ego Kane’a w 94. minucie w ostatniej chwili. To wynik, który zamknął ich grupę w Lidze Mistrzów i umożliwił im pełną rotację przed ostatnim meczem w Marsylii.

Zamiast tego, po pięciu minutach namysłu, VAR machnął ręką, ponieważ Harry Kane miał paznokieć w pozycji spalonej, w zależności od tego, kiedy zatrzymałeś kamerę i gdzie narysowałeś kredkami. Antonio Conte również otrzymał czerwoną kartkę po tej decyzji. Mecz zakończył się remisem 1-1, co oznacza, że ​​Spurs będą musieli wygrać lub zremisować w Marsylii w przyszłym tygodniu lub odbić się od Ligi Mistrzów.

A Conte? Och, on jest WIELKI SZALONY. Oto jego komentarze z konferencji prasowej, w pełni.

„W końcu, ponieważ wszyscy ludzie weszli na boisko, a potem sędzia zdecydował się mnie odesłać. Tylko po to. Myślę, że są chwile, kiedy możesz być trochę inteligentny, aby zrozumieć, że po prostu nie zgodziłeś się na cel regulacji, ponieważ celem była regulacja. Piłka jest na boisku Kane’a. A potem VAR.

– Powtarzam, wiesz, że nie komentuję decyzji sędziego, ale VAR w tym sezonie, nie wiem, dlaczego między Premier League a Ligą Mistrzów nie mamy tyle szczęścia. Nie wiem, dlaczego do tej pory jesteśmy również jedyną drużyną, która wykonuje rzut karny, a każdy rzut karny, na który rzucam, aby sprawdzić, czy bramkarz jest na linii, widzę bardzo często. Chcę zobaczyć powtórkę rzutu karnego w Premier League. Nie sądzę, abyśmy mieli tyle szczęścia z VAR, ale myślę, że wyrządzają dużo szkód.

„Chciałbym zobaczyć, czy możesz podjąć tego rodzaju decyzję z najlepszym zespołem w ważnym meczu, tak, chciałbym zobaczyć, czy VAR jest wystarczająco odważny, aby podjąć tę decyzję”. Powtarzam tę niesprawiedliwą decyzję, ponieważ piłka jest na boisku Kane’a. Przykro mi, ale jestem naprawdę zły, bo czasami można zaakceptować taką sytuację, a czasami myślę, że to nie jest dobre, bo nie widzę uczciwości w tego typu sytuacjach i kiedy to widzę, to jestem naprawdę zły.

„Ze względu na mecz, w którym graliśmy o niskiej intensywności w pierwszej połowie, Sporting zasługuje na pozostanie 1:0, a pod koniec meczu po drugiej połowie myślę, że zasłużyliśmy na zdobycie trzech punktów. Teraz na tę decyzję musimy poczekać na ostatni mecz z Marsylią i powtarzam tę decyzję, tak, to bardzo szkodzi.

„Mam nadzieję, że klub to zrozumie, a następnie w odpowiedniej sytuacji porozmawia również z ludźmi, z którymi musi porozmawiać, ponieważ w przeciwnym razie rozmawia tylko menedżer. Myślę, że klub musi być silny, ponieważ powtarzam, ta sytuacja powoduje duże, duże szkody. Teraz nie wiemy, co wydarzy się w przyszłym tygodniu. Jeśli wyjdziemy, chcę to zobaczyć”.

Teraz to, czy Kane rzeczywiście był na spalonym (dyskusyjne!) i czy Conte ma rację, że się tym denerwuje, jest trochę nieistotne – to jest to, że Conte jest dobrym menedżerem. Nie ma sensu być wielkodusznym w takich decyzjach. Co ważne, daje znać swojej drużynie, że jest na plecach i daje Spurs odpowiednią motywację do wyjścia i wygrania kolejnego meczu.

I chłopcze, czy oni muszą. Spurs to teraz trzy mecze bez wygranej i udają się do drużyny Bournemouth, która wygrała jedną z ostatnich sześciu. Chcę, żeby ten zespół Spurs był zdenerwowany. Chcę ich motywować. Chcę, żeby przypomnieli sobie, co się tu wydarzyło, a potem wyszli i kopnęli zbiorowe zęby Bournemouth.

Podczas mojego fandomu Spurs były chwile, kiedy Spurs mieli chip na ramieniu i zamieniali tę motywację w dobre wyniki. Miejmy nadzieję, że stanie się to tutaj, zaczynając w sobotę i kontynuując we wtorek wieczorem w Marsylii.