Amit Malviya z BJP pozwie drut za meta historie

Nowy Dilli: Szef komórki IT Bharatiya Janata Party, Amit Malviya, powiedział w czwartek, że wniesie sprawy cywilne i karne przeciwko The Wire za rzekome „fałszowanie” dokumentów w celu „oszczerstwa”. [his] reputacja.”

10 października Drut opublikował pierwszy z czterech artykułów (wszystkie teraz wycofane) twierdząc, że Meta, firma macierzysta Instagrama, dała Malviyi możliwość usuwania postów, którym sprzeciwił się, nie poddając złożonych przez niego skarg ocenie korporacyjnej. Historia została oparta na rzekomym opisie incydentu na Instagramie, o którym Meta mówi, że „wydaje się być zmyślonym”.

W jego przeprosiny dla czytelników w środę wieczorem, Drut przyznał, że „wewnętrzne procesy redakcyjne, które poprzedzały publikację artykułów w Meta, nie spełniały standardów, jakich oczekujemy od nas samych i naszych czytelników”, ale zauważył również, że członek jej zespołu śledczego Meta wprowadził w błąd publikację, podając nieautentyczny materiał.

27 października Malviya opublikowała na Twitterze oświadczenie, że pozwie się Drut za rzekome „fałszowanie dokumentów” za historię mającą „zniszczyć i zszargać moją reputację”.

Poprosiłem o odpowiedź na tweeta Malviyi, Drut wydał krótkie oświadczenie, którego tekst znajduje się poniżej.

Oświadczenie Drut
27 października 2022

„Dziennikarze polegają na źródłach historii i robią, co mogą, aby zweryfikować otrzymywany materiał. Dowody technologiczne są bardziej złożone, a zwykła analiza due diligence nie zawsze może ujawnić oszustwo w publikacji. To się nam przydarzyło.

„W życiu każdej publikacji może się zdarzyć, że zostanie ona źle poinformowana. Test moralny polega na tym, czy publikacja trwa, czy mówi prawdę. Wybraliśmy to drugie, gdy zdaliśmy sobie sprawę, że otrzymaliśmy fałszywe informacje.

„Niech osoba, która przywiozła cały materiał Drut oszukał nas na polecenie innej osoby lub działał na własną rękę to sprawa, która w odpowiednim czasie będzie przedmiotem postępowania sądowego. Zamiar zdyskredytowania Drut To oczywiste.

„Poza tym nie mamy nic do powiedzenia.

Leave a Comment