Amerykańskie i kanadyjskie uniwersytety pokonały Wielką Brytanię w lidze zrównoważonego rozwoju | Zrównoważony rozwój

Brytyjskie uniwersytety znajdują się poniżej swoich amerykańskich i kanadyjskich odpowiedników w globalnej tabeli zrównoważonego rozwoju, która klasyfikuje je według ich śladu ekologicznego i wkładu w społeczeństwo, ponieważ działacze klimatyczni ostrzegają, że prawie połowa nie spełnia swoich celów w zakresie emisji.

The zaszeregowanie plasując University of California w Berkeley na pierwszym miejscu, a następnie dwie kanadyjskie instytucje, University of Toronto i University of British Columbia, a Edinburgh University jest najbardziej udaną instytucją w Wielkiej Brytanii na czwartym miejscu ze względu na silne badania nad zrównoważonym rozwojem.

Drugim co do wielkości uniwersytetem w Wielkiej Brytanii był Glasgow na 13. miejscu, które według zestawienia rankingu QS wypadło dobrze w kwestii równości ze względu na dużą liczbę liderek płci żeńskiej i przejrzyste podejście do zarządzania.

Dalej jest Oxford na 16. miejscu, Newcastle na 18. i Cambridge, które zajęło 19. miejsce.

Andrew MacFarlane, menedżer ds. rankingów QS, powiedział, że Wielka Brytania radziła sobie „wyjątkowo dobrze”, z drugim co do wielkości odsetkiem instytucji w pierwszej setce po Stanach Zjednoczonych.

“Średnio, [UK universities] wykazać dobre wskaźniki różnorodności płci, zarówno na poziomie pracowników, jak i uczniów, opublikowane zobowiązania dotyczące różnorodności i tolerancji, a także łagodzenia zmian klimatu i zarządzania, imponujący obszar badań, który mówi wiele Cele zrównoważonego rozwoju ONZ i dowód przejrzystego zarządzania” – powiedział.

Jednak Quinn Runkle, dyrektor ds. edukacji w Students Organizing for Zrównoważony rozwójostrzegł, że prawie połowa brytyjskich uniwersytetów nie jest na dobrej drodze do osiągnięcia celów węglowych, a dwie piąte musi jeszcze zobowiązać się do wycofania się z paliw kopalnych.

„Chociaż pozytywne jest to, że brytyjskie uniwersytety radzą sobie dobrze w ogólnych rankingach, myślę, że jest to odzwierciedlenie tego, jak daleko sektor jeszcze musi się posunąć. Bycie na szczycie niekoniecznie oznacza, że ​​instytucje robią wszystko, co trzeba, a raczej, że robią więcej niż inni” – powiedziała.

Dodała, że ​​oceny zrównoważonego rozwoju mogą być użytecznym narzędziem w zarządzaniu zmianami i ma nadzieję, że takie środki zostaną uwzględnione w ogólnych tabelach ligowych.

„Na całym świecie tylko 3% ludzi studiuje na uniwersytecie, ale absolwenci stanowią 80% stanowisk kierowniczych, więc na uniwersytetach spoczywa ogromna odpowiedzialność za zapewnienie, że decydenci podejmą właściwe decyzje, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój” – powiedział Runkle.

Fiona Goodwin, dyrektor naczelna Alliance for Sustainability Leadership in Education, powiedziała, że ​​„zrównoważony rozwój jest coraz ważniejszym czynnikiem, w którym studenci aplikują”, dodając, że ma nadzieję, że nowa strategia Departamentu Edukacji w zakresie zrównoważonego rozwoju i klimatu dostarczy wskazówek i motywacji dla uniwersytetów do większej liczby .

Ankieta QS przeprowadzona wśród 3000 studentów wykazała, że ​​82% kandydatów badało prace swojej przyszłej instytucji w zakresie zrównoważonego rozwoju, podczas gdy 87% rozważało osiągnięcia w zakresie równości i różnorodności. Prawie trzy czwarte (73%) studentów z Europy Zachodniej wskazało kryzys klimatyczny jako największy problem młodych ludzi.

The zaszeregowanie opierają się na dwóch kategoriach: wpływ na środowisko, w tym zrównoważony rozwój instytucji oraz nauczanie i badania związane z kryzysem klimatycznym, oraz wpływ społeczny, który mierzy równość i różnorodność instytucji oraz sposób, w jaki sprawiedliwość społeczna znajduje odzwierciedlenie w programie nauczania i badaniach.

Wysoka pozycja Edynburga była wynikiem prowadzenia badań zgodnych z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ, silnych osiągnięć w zakresie różnorodności, silnego wydziału nauk o środowisku – w tym instytutu klimatycznego i kursów takich jak Magister zmiany klimatu – i wiele partnerstw z uczelniami z Globalnego Południa.

Planowane inicjatywy obejmują program sekwestracji dwutlenku węgla, który sekwestruje ponad 1 milion ton CO2całkowite pozbycie się paliw kopalnych, stypendia dla osób z obszarów najbardziej dotkniętych kryzysem klimatycznym na badania sposobów zwalczania jego skutków i pracę na rzecz wsparcia celu zerowego netto stolicy Szkocji.

Dave Gorman, dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju na Uniwersytecie w Edynburgu, powiedział, że celem instytucji było „podnoszenie naszych ambicji z roku na rok”, dodając, że ma nadzieję na dalszy rozwój w tej dziedzinie w ciągu następnej dekady, zwiększając nacisk na zrównoważony rozwój obejmowała odpowiedzialność społeczną. , bioróżnorodność, zasoby i gospodarka o obiegu zamkniętym.

Leave a Comment