Aktualizacje na żywo: co najmniej 149 zabitych w incydencie Halloween w Seulu

Co najmniej 146 osób zginęło, a 150 zostało rannych widoczny wzrost tłumu według szefa straży pożarnej w Yongsan podczas pracowitych obchodów Halloween w Seulu w sobotni wieczór.

Oto najnowsze osiągnięcia.

Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć: Z lokalnymi szpitalami leczącymi dziesiątki rannych osób z katastrofy Halloween w Seulu, liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie, powiedział lokalny urzędnik ds. zdrowia. Przyczyna obrażeń i zgonów w incydencie nie została oficjalnie potwierdzona, dodał Choi Jae-won, szef Centrum Medycznego Yongsan.

Urzędnik obwinia falę tłumu: Lokalny funkcjonariusz straży pożarnej opisał sytuację jako „podejrzenie paniki”, ale śledztwo dopiero się zaczyna. Podano niewiele szczegółów na temat konkretnych obrażeń. Agencja Prasowa Yonhap zgłoszone dziesiątki osób cierpiało na „zatrzymanie akcji serca” i trudności w oddychaniu.

Władze powiedziały nagły wypadek nie był spowodowany wyciekiem gazu ani pożarem w popularnej dzielnicy klubów nocnych. Zaczęli otrzymywać raporty o ludziach „pochowanych” w tłumie około 22:24 czasu lokalnego (9:24 ET) w sobotę.

Świadkowie obserwują chaotyczną scenę: Świadek powiedział, że ludzie utknęliśmy w wąskiej uliczce i nie mógł oddychać. „Widziałem, jak ludzie schodzą na lewą stronę i widziałem, jak osoba przechodzi na drugą stronę” – powiedział CNN Sung Sehyun. „Osoba w środku utknęła, więc nie mogli się ze sobą porozumieć. Nie mogli oddychać”.

Relacjonował Will Ripley z CNN długa kolejka noszy formacja na ulicy byłaby wykorzystywana do przenoszenia ciał z dala od miejsca zdarzenia.

Leave a Comment