Aktualizacja kontuzji Ziona Williamsona: Pelicans gwiazda wątpliwa vs. Mavericks z posiniaczonym biodrem po przerażającym upadku

ZADOWOLENIE

Pelikany nowoorleańskie gwiazda Zion Williamson zostanie wymieniona jako wątpliwa w meczu drużyny przeciwko drużynie Dallas Mavericks we wtorek wieczorem z posiniaczonym tylnym biodrem. Herbert Jones (kolano) również będzie wątpliwy, podczas gdy Brandon Ingram został umieszczony w protokole wstrząsu mózgu po tym, jak wszyscy trzej doznali kontuzji w przegranej drużynie z Utah Jazz Niedziela.

„Upadek Z mógł być o wiele gorszy i nie wygląda na to, jak był” – główny trener Pelicans Willie Green powiedział w poniedziałek. – Obolały. Siniaki. Nic katastroficznego, ale coś, na co warto mieć oko przez kilka następnych dni.

Kontuzja Williamsona była najbardziej godna uwagi, nie tylko ze względu na jego historię kontuzji, ale także sposób, w jaki to się stało. Uwolnił się po szybkiej przerwie pod koniec czwartej kwarty za coś, co wyglądało na to, że będzie to wsad na pokaz. Zamiast tego Jordan Clarkson pojawił się znikąd na niesamowity blok.

Siła bloku Clarksona wytrąciła Williamsona z równowagi i upadł na podłogę. Williamson nie wrócił do gry, ponieważ Pelikany wykorzystały 17-punktowy powrót, aby wymusić dodatkową ramkę, zanim ostatecznie przegrały po ostatnim trafieniu Kelly’ego Olynyka.

Nie jest jasne, ile czasu – jeśli w ogóle – Williamson przegapi, ale biorąc pod uwagę jego długą historię kontuzji, Pelicans z pewnością będą ostrożni w rozwiązywaniu problemu. Przed opuszczeniem meczu z Jazz Williamson miał już 25 punktów, sześć zbiórek i dwa bloki. W pierwszych trzech meczach sezonu zdobywał średnio 22 punkty, 6,7 zbiórki i 2,3 asysty i wracał na swoje buldożery, gdy zjeżdżał w dół w kierunku obręczy.

Kiedy Williamson jest zdrowy, Pelikany wyglądały jak zagrożenie w Konferencji Zachodniej. Ale jeśli będzie musiał przegapić jakikolwiek moment, zniweczy to sukces tego zespołu na początku sezonu.

Leave a Comment