Aktor „Króla Lwa” William James Jr pozywa Disneya za łamanie praw człowieka

Aktor zwolniony z Broadwayu „Król Lew” pierwszego dnia urlopu ojcowskiego oskarżył Disneya o łamanie jego praw człowieka w nowym procesie sądowym.

William James Jr twierdzi, że został zwolniony częściowo w odwecie za liczne skargi, jakie złożył przeciwko producentowi wykonawczemu serialu, Ameenah Kaplan, zgodnie ze skargą złożoną w czwartek w Sądzie Najwyższym Manhattanu.

James, który był w obsadzie i był dublerem w głównej roli Mufasy, twierdzi, że Kaplan zastraszał go i robił „niepożądane postępy” w stosunku do aktora przez większość czasu Jamesa w obsadzie.

Od czasu dołączenia do zespołu w 2018 roku, rok po Jamesie, Kaplan flirtował z aktorem i zaprosił go na drinki, jak twierdzi pozew.

W lutym 2019 r. Kaplan zaczął krytykować Jamesa „nierozsądnie” i grożąc, że ograniczy jego występy, zgodnie z pozwem.

James twierdzi, że Ameenah Kaplan znęcała się nad nim, robiąc niechciane zaloty.
Robb Sapp/Chmura sumienia

W grudniu tego samego roku Kaplan publicznie kpił z Jamesa po tym, jak dowiedział się o skargach aktora przeciwko niemu, wywołując kłótnię, za którą tylko James został upomniany, jak twierdzi pozew.

Po dochodzeniu Disney powiedział Jamesowi, że uznał, że roszczenia dotyczące nękania są bezpodstawne. James oskarżył gigantyczną firmę o „zamiatanie (jego) skarg pod dywan.

„Kierownictwo Disneya i Króla Lwa pozwoliło mi być NĘKANY SEKSUALNIE, OGRANICZONY, ZAGROŻONY, ZDARAŻONY, WYKSZTAŁCONY, TORTUROWANY, NAPACHANY, NAKRĘCANY I CELOWO WPROWADZANY W NIEBEZPIECZNE SYTUACJE przez socjopatycznego, manipulującego, niebezpiecznego reżysera.” James powiedział w tweecie z 2021 roku.

W ramach „odwetu” za wypowiedzenie się Disneya zwolnił Jamesa pierwszego dnia urlopu ojcowskiego w marcu 2020 r., Kiedy produkcja była w trasie po Ameryce Północnej, mówi pozew. Wypowiedzenie zostało przeprowadzone „w najbardziej bezduszny sposób w najbardziej nieodpowiednim czasie”, aby wysłać wiadomość do innych pracowników.

Z drutami pocztowymi

Leave a Comment