Akshata Murty: Żona Rishiego Sunaki jest dziedziczką oprogramowania, która jest bogatsza niż członkowie rodziny królewskiejCNN

NR Narayana Murthy, jeden z najbogatszych ludzi w Indiach, miał mieszane uczucia, gdy po raz pierwszy usłyszał o tym człowieku kto by się stał jego zięć.

„Byłem też trochę smutny i zazdrosny, gdy powiedziałeś nam, że znalazłeś swojego partnera życiowego” – napisał Akshata Murty w liście do swojej córki. opublikowane w „Dziedzictwo: Listy od wybitnych rodziców do ich córek”.

„Ale kiedy spotkałem Risziego i stwierdziłem, że jest wszystkim, za kogo go opisujesz – genialnym, przystojnym i przede wszystkim uczciwym – zrozumiałem, dlaczego pozwoliłeś ukraść swoje serce”, powiedział o pewnym Riszi Sunakktóry został premierem Wielkiej Brytanii we wtorek po tym, jak odniósł zwycięstwo w niechlujnym konkursie na miejsce Liz Truss.

Sunak będzie nie tylko najmłodszym brytyjskim przywódcą od 200 lat, ale także pierwszym premierem kraju w kolorze innym niż biały. I głównie dzięki swojej żonie Murty, Sunak będzie jednym z najbogatszych ludzi, którzy awansują na szczyt politycznego establishmentu.

Murty ma 0,93% udział w indyjskiej firmie programistycznej jej ojca Infosys o wartości około 715 milionów dolarów. To stanowi większość szacowanej wartości netto pary na 730 milionów funtów (830 milionów dolarów), według Bogata lista Sunday Timescoroczny ranking najbogatszych Brytyjczyków.

Nawet królowa Elżbieta nie była tak bogata – Niedzielne czasy określił majątek zmarłego monarchy na 370 milionów funtów (około 420 milionów dolarów), zanim umarła. A ten superbogaty status niemal wykoleił drogę Sunaka na szczyt.

W kwietniu poinformowano, że Murty dobrze się bawił status podatku w Wielkiej Brytanii oznaczało to, że mogła legalnie uniknąć płacenia podatku od swoich zagranicznych dochodów. Sunak, który był wówczas kanclerzem skarbu, ostatnio zepchnął ogólne obciążenie brytyjskich podatników do najwyższego poziomu od lat 40. XX wieku.

Po próbie przetrwania burzy Murty wydać oświadczenie które raporty potwierdziły. „W ostatnich dniach ludzie pytali o moje ustalenia podatkowe: żeby było jasne, zapłaciłem w tym kraju podatek od moich brytyjskich dochodów i międzynarodowy podatek od moich międzynarodowych dochodów” – powiedziała. napisał na Twitterze. „To rozwiązanie jest całkowicie legalne i ilu nierezydentów jest opodatkowanych w Wielkiej Brytanii. Ale stało się jasne, że wielu nie uważa tego za zgodne z rolą mojego męża jako kanclerza”.

Status bez miejsca zamieszkania wywołał kontrowersje w Wielkiej Brytanii – działacze podatkowi twierdzą, że przynosi korzyści superbogatym. Murty przyznał się do sporu i powiedział, że zrezygnuje z jego świadczeń.

„Rozumiem i doceniam brytyjskie poczucie sprawiedliwości i nie chcę, aby mój status podatkowy kolidował z moim mężem lub wpływał na moją rodzinę. Z tego powodu nie będę już stosować podstawy przekazu” – dodała na Twitterze.

Ołtarz odniósł się do niezależnego doradcy ówczesnego premiera Borisa Johnsona ds. interesów ministerialnych w związku z wrzawą, która pojawiła się, gdy kraj był już w uścisku kryzysu kosztów utrzymania. Został później uniewinniony z naruszenia kodeksu ministerialnego.

Zapytany o majątek pary w sierpniowym wywiadzie z Brytyjska gazeta The TimesSunak powiedział podczas kampanii przeciwko firmie Truss w swojej pierwszej ofercie na przywództwo: „Myślę, że w tym kraju oceniamy ludzi po ich charakterze i działaniach, a nie według tego, co jest na ich koncie bankowym. Mam dziś szczęście, ale nie dorastałem w ten sposób. Pracowałem naprawdę ciężko na to, co mam, moja rodzina ciężko pracowała i dlatego chcę wykonywać tę pracę.”

Murty nie urodził się w bogactwie.

Infosys był ona zaczęła ojciec w 1981 roku, rok po jej urodzeniu. „W tamtym czasie nie było nas stać na telefon w domu, a mój ówczesny kolega Arvind Kher przyjechał z naszego biura w Nariman Point (w Bombaju) do naszego domu w Bandra (przedmieście Bombaju), aby powiedzieć mi, że twoja matka dała narodziny ciebie” – napisał NR Narayana Murthy w „Dziedzictwie”.

„Od tego czasu życie się zmieniło i mamy mnóstwo pieniędzy, ale wiesz, że nasz styl życia jest nadal prosty” dodał w liście.

Sunak pisze na swoim oficjalna strona internetowa że on i Murty poznali się w Kalifornii, kiedy tam byli oboje się uczą na MBA na Uniwersytecie Stanforda.

Pobrali się w 2009 roku w indyjskim mieście Bangalore. Prasa indyjska opisał imprezę jako „dyskretne” wydarzenie, w którym biorą udział bliscy przyjaciele i rodzina, zauważając, że Murthy „są znani z poszanowania ich prywatności”.

Murty założył kobiecą markę Akshata Designs, opisaną w 2011 roku Vogue India Mini profil jako „lokalne rzemiosło spotyka współczesne zachodnie sylwetki”.

W wywiadzie Murty powiedziała, że ​​jej zamiłowanie do ubrań “zdezorientowało” jej matkę, “bezsensowną inżynierkę” zdezorientowaną, dlaczego Murty “spędzał tyle czasu na tworzeniu różnych strojów z mojej garderoby”.

Para miała dwie córki, Krishnę i Anoushkę, aw 2015 Sunak został wybrany na posła do bezpiecznej siedziby Partii Konserwatywnej w Richmond w hrabstwie North Yorkshire.

W Wielkiej Brytanii ona i Sunak są wymienieni jako reżyserzy firma venture capital Catamaran Ventures, która była założona przez jej ojcaa Murty jest opisywany na Dom Firmowy jako dyrektor Digme Fitness, wysokiej klasy sieci siłowni, która przeszła do administracji po zmaganiach z pandemią Covid-19.

Kiedy Sunak po raz pierwszy został liderem Partii Konserwatywnej w sierpniu, on powiedział Times to, co odróżniało tę parę, to różnice między nimi.

„Jestem niesamowicie schludna, ona jest bardzo niechlujna… Jestem o wiele bardziej zorganizowana, ona jest bardziej spontaniczna… nie pokocha mnie za to, że to powiedziałam, ale będę z tobą szczery, nie lubi sprzątać”. rzecz. To totalny koszmar, wszędzie ubrania… i buty… o mój Boże, buty…” powiedział.

Sunak nie pije, co irytuje Murty’ego, powiedział. „Naprawdę próbowałem [to drink alcohol]” powiedział Times. „Cała moja rodzina pije, moja żona zdecydowanie. Jest bardzo zirytowana, że ​​nie jestem. Moi rodzice to zrobili, tata był zdenerwowany, że nie wypiję z nim kieliszka wina, ale na szczęście przyszedł mój młodszy brat i było dobrze”.

Leave a Comment