Age of Empires 2 i 4 pojawią się na konsolach Xbox i xCloud w przyszłym roku

W zamieszaniu wieści Age of Empires ogłoszonych podczas serii Transmisja na żywo z okazji 25-lecia Dzisiaj Microsoft ujawnił, że Age of Empires 2 i 4 trafią na konsole Xbox w przyszłym roku, a Age of Mythology Definitive Edition jest w trakcie prac na PC.

Skórka Whispers of Xbox dla Age of Empires 2: Definitive Edition pojawiła się po raz pierwszy dzisiaj, po ujawnieniu nowej listy konsol. zauważony w bazie danych PEGI. Jednak nie minęło dużo czasu, zanim Microsoft ogłosił to oficjalnie, potwierdzając, że zarówno on, jak i Age of Empires 4 zmierzają na Xbox i xCloud w 2023 roku.

Dokładniej, Age of Empires 2: Definitive Edition pojawi się na Xbox 31 stycznia, podczas gdy Age of Empires 4 ma pojawić się „pod koniec tego roku”.

Age of Empires zmierza na konsole Xbox.

„Nasz zespół wysłuchał cię, gdy poprosiłeś nas o przeniesienie tych popularnych na całym świecie gier RTS na konsolę Xbox” — napisał deweloper Age of Empires, World’s Edge. post na blogu towarzyszące wiadomości. „Zespół ciężko pracował, aby zapewnić wrażenia, które nie tylko sprawią, że poczujesz się świetnie z kontrolerem, ale także uczą graczy, jak grać na Xbox”.

W tym celu Age of Empires 2 i 4 na Xbox będą zawierać nowy samouczek zaprojektowany specjalnie z myślą o wprowadzaniu kontrolera, nowe wrażenia użytkownika i nową sztuczną inteligencję w grze, aby zarządzanie zasobami było „efektywne i intuicyjne”. Dodatkowo dostępna jest obsługa klawiatury i myszy, a także opcjonalna funkcja crossplay między Xbox a PC.

Age of Mythology: Retold – zwiastun raportu.

Co do nowo ogłoszonej edycji Definitive Edition, spin-offu Age of Mythology RTS o tematyce fantasy — którą Microsoft nazywa Age of Mythology Retold — będzie ona zawierać ulepszoną grafikę i rozgrywkę, gdy w końcu pojawi się na PC.

Oto trochę więcej wiadomości Age of Empires – w tym bardzo wczesne wiadomości nowa gra mobilna Age of Empires na iOS i Androida – in Podsumowanie na żywo Microsoft.

Leave a Comment