Adiuwant Novavax Booster dostosowuje się do nowych wariantów

Novavax otrzymał adiuwant w zeszłym tygodniu Szczepionka na Covid-19 był autoryzowany jako najnowszy heterologiczny booster W Stanach Zjednoczonych.

The Novavax booster, NVX-CoV2373, był wcześniej dopuszczony w innych lokalizacjach geograficznych, m.in Unia Europejska. W USA będzie to trzeci booster COVID-19, obok Pfizer-BioNTech i Moderna, dostępny po serii szczepionek podstawowych.

Na Konferencja IDWeekporozmawialiśmy z dyrektorem ds. rozwoju klinicznego firmy Novavax, doktorem medycyny Germánem Áñezem, aby dowiedzieć się więcej o tej nowej szczepionce przypominającej, która nie zawiera mRNA.

Miesiąc po szczepieniu przypominającym preparatem Novavax, Añéz, uczestnicy badania mieli miana przeciwciał neutralizujących, a także miana przeciwciał wiążących IgG, które były około 3-krotnie wyższe niż po szczepieniu podstawowym. Spełniło to kryteria równorzędności.

Añéz powiedział, że tych wyników w dużej mierze oczekiwano, ale zaskakującym wynikiem było to, jak dobrze wzmacniacz działał przeciwko podwariantom Omicron. „Przetestowaliśmy próbki na 3 różnych smakach wariantu Omicron, BA.1, BA.2 i BA.5”, powiedział, zauważając, że znaleźli wysokie miana, mimo że szczepionka przypominająca nie zawiera sekwencji Omicron.

„Miana te były tak wysokie, jak miana obserwowane po szczepieniu podstawowym przeciwko Wuhan, a to koreluje ze skutecznością przekraczającą 90 procent”. Añéz powiedział, że wyniki te pozostały spójne dla zmiennych, takich jak czas od szczepienia i wiek uczestników.

Adiuwantowa technologia NVX-CoV2373 „pozwala szczepionce działać tak, jak działa teraz, co oznacza, że ​​stale rozpoznaje pojawiające się warianty” – wyjaśnił Añéz.

„Adiuwant jest odpowiedzialny za te silne odpowiedzi humoralne, które widzieliśmy do tej pory w stosunku do wszystkich testowanych przez nas wariantów”.

Leave a Comment