Adidas kończy współpracę z Kanye Westem po naciskach na zerwanie powiązań z powodu antysemickich komentarzy

Adidas następnie zerwał więzi z Ye, dawniej znanym jako Kanye West zmierzyć się z presją w rezultacie zerwał współpracę z raperem jego antysemickie komentarze.

„Adidas nie toleruje antysemityzmu ani żadnego innego rodzaju mowy nienawiści” – podała firma w oświadczeniu. prawo Wtorek. „Ostatnie komentarze i działania Yeo były niedopuszczalne, nienawistne i niebezpieczne i naruszają wartości firmy, takie jak różnorodność i integracja, wzajemny szacunek i uczciwość”.

Niemiecka marka sportowa poinformowała, że ​​decyzja o zakończeniu współpracy z Ye „natychmiast” została podjęta po „dokładnej recenzji”.

Adidas, który rozpoczął współpracę z Ye w 2013 roku, powiedział, że przestanie produkować produkty marki Yeezy i wstrzyma wszelkie płatności na rzecz Ye i jego firm.

„Adidas natychmiast zaprzestanie działalności Adidas Yeezy” – czytamy w oświadczeniu.

Oczekuje się, że ruch ten będzie miał „krótkoterminowy negatywny wpływ do 250 milionów euro” lub około 246 milionów dolarów na dochód netto firmy w 2022 roku, podała firma.

Decyzja została podjęta po rosnącej presji ze strony ludzi w Internecie, którzy żądają, aby firma zakończyła współpracę z artystą po oskarżeniu antysemickiej grupy nienawiści. wieszanie banera w sobotę na autostradzie w Los Angeles z napisem „Kanye ma rację co do Żydów”.

Baner został potępiony przez wielu lokalnych polityków, użytkowników mediów społecznościowych i celebrytów.

Kim Kardashian, twoja była żona, on tweetował w poniedziałek obiecała „stać po stronie społeczności żydowskiej i wezwać do natychmiastowego zakończenia straszliwej przemocy i nienawistnej retoryki przeciwko niej”. W tweecie nie wspomniała o Ye ani Adidas.

Adidas powiedział również w tym miesiącu, że po nim dokonuje przeglądu swojej współpracy z Ye miała na sobie koszulkę „White Lives Matter” podczas Paris Fashion Week.

W odpowiedzi na kontrowersje piosenkarki, cięcie krawatów podąża za ruchami innych osób z branży mody i rozrywki – w tym luksusowego domu mody Balenciaga i agencji talentów CAA. NBC News zwróciło się do publicysty z prośbą o komentarz.

Gap, który ogłosił zakończenie współpracy z Yeezy Gap we wrześniu, powiedział we wtorek w oświadczeniu: „Podejmujemy natychmiastowe kroki w celu usunięcia produktu Yeezy Gap z naszych sklepów i zamknęliśmy YeezyGap.com”.

„Antysemityzm, rasizm i nienawiść w jakiejkolwiek formie są niewybaczalne i nie tolerowane zgodnie z naszymi wartościami” – powiedziała firma. „W imieniu naszych klientów, pracowników i udziałowców współpracujemy z organizacjami, które walczą z nienawiścią i dyskryminacją”.

Ponadto Ye został ograniczony przez użytkownika online został zablokowany na swoim koncie na Twitterze i ograniczony na Instagramie na początku tego miesiąca w obliczu sprzeciwu wobec antysemickich postów.

Anti-Defamation League pochwaliła oświadczenie dyrektora generalnego Jonathana Greenblatta, mówiąc: „To bardzo pozytywny wynik. Pokazuje, że antysemityzm jest nie do przyjęcia i ma konsekwencje”.

„Adidas niewątpliwie postąpił słusznie, zrywając więzi z Ye po jego złośliwych antysemickich tyradach”, powiedział, zauważając, że tysiące ludzi wysłało e-maile, celebryci przemówili, a znane marki zerwały więzi z artystą w ramach kampania pushback. Tak, komentarze.

„Akcja Adidasa wysyła silny sygnał, że antysemityzm i bigoteria nie mają miejsca w społeczeństwie” – powiedział Greenblatt.

Morgan Sung przyczynił się.

Leave a Comment