Adam Wainwright planuje przejść na emeryturę po sezonie 2023

Kardynałowie praworęczni Adam Wainwright dziś rozmawiał z mediami, m.in Jeff Jones z Belleville News-Democratna obcasach powiadomienie że uzgodnili kontrakt z klubem do 2023 roku. Omawiając umowę, Wainwright przyznał, że 2023 będzie jego ostatnim sezonem.

„Mógłbym ci powiedzieć, że tak, ale wtedy musisz przejść przez wiele kłopotów”, powiedział Wainwright, zapytany, czy to będzie jego ostatnia przejażdżka. „W skrócie: tak, to będzie ostatni. Po prostu uspokój wszystkich, nie wpadaj w złość”.

Przed 2022 r. inne legendy kardynałów Yadier Molina oraz Albert Pujols ogłosiły, że wkraczają w ostatnie sezony. Było wiele spekulacji, że Wainwright może w końcu zdecydować się na przejażdżkę z nimi na zachód słońca, ale zamiast tego postanowił zorganizować kolejną kampanię, która najwyraźniej będzie jego ostatnią. Wainwright skończył 41 lat w sierpniu i ma przejść na emeryturę wkrótce po swoich 42. urodzinach.

Wainwright ma obecnie 195 zwycięstw w karierze iz pewnością przekroczy 200 płaskowyż, jeśli będzie w stanie zachować zdrowie. Jednak celuje wyżej. „Liczba, na którą patrzę, to nie 200, to 210” – powiedział Wainwright. Jones. Dojście do 210 pozwoli Wainwrightowi na związanie Jessego Hainesa na drugim miejscu na liście wszech czasów kardynałów, za 251 Bobem Gibsonem. Wainwright dodał też, że chciałby złapać Jan Smoltzktóry odnotował 213 zwycięstw w karierze.

Niezależnie od tego, jak ostatecznie przebiegnie kampania 2023, Wainwright zakończy się solidnym CV. Do swojego debiutu w 2005 roku wystąpił już w 457 meczach, w tym w 390 i rozegrał 2567 1/3 inningów. W tym czasie ma on 3,38 ERA kariery podczas rejestrowania 2147 strajków. Stworzył trzy drużyny All-Star, wygrał wiele złotych rękawic i był mistrzem World Series w 2006 i 2011 roku (chociaż przegapił ostatni sezon mistrzostw z powodu operacji Tommy’ego Johna). To już niesamowita kariera, chociaż będzie miał jeszcze jeden sezon, aby spróbować dodać do swoich osobistych osiągnięć i zdobyć ostatni pierścień World Series, zanim odwiezie swoje korki.

Leave a Comment