Activision Blizzard uderza kolejną skargą NLRB dotyczącą nieuczciwej pracy

Po tym, jak dyrektor ds. komunikacji w Activision Blizzard, Lulu Cheng Meservey, opublikował rzekomą „pogardzającą wiadomość o Slacku do całej firmy. [Activision Blizzard workers’] Union Workers of America złożyli nową skargę dotyczącą nieuczciwej pracy w National Labor Relations Board.

Zarzuty, złożone w poniedziałek, twierdzą, że Meservey zamieścił „antyzwiązkową propagandę” w pokoju #ABK-press Slack i około 18 000 pracowników 18 października. później opublikowane na Twitterzegdzie użytkownicy Twittera oskarżyli ją o „pchanie prawicowych debat” według Kotaku. W tym raporcie Meservey skomentował decyzję NLRB o umożliwieniu pracownikom Blizzard Albany głosowania w sprawie uzwiązkowienia.

W komunikacie Slack Meservey rzekomo twierdził, że negocjacje zbiorowe są powolne i że proces ten uniemożliwiłby pracownikom m.in. otrzymywanie premii lub podwyżek. Skarga mówi, że po tych komentarzach pracownicy nie byli w stanie odpowiedzieć na wiadomość SMS-em, więc przekazali swoją odpowiedź za pomocą emotikonów; Shannon Liao z Washington Post powiedział, że Meservey „spotkał się z negatywnymi emotikonami”, co Meservey później przyznał: „Słyszę stąd buczenie! I zarejestrowaliśmy emotikony rozczarowanego psa.

Meservey powiedział, że CWA, poprzez niesprawiedliwą opłatę za pracę „antyzwiązkowy” raport naruszył prawa pracowników. Możesz przeczytać pełną treść zgłoszenia poniżej.

To już czwarta Activision Blizzard bieżący skarga na nieuczciwą pracę wniesiony z NLRB od 2021 r. Rzecznik prasowy firmy nie odpowiedział na prośbę firmy Polygon o komentarz.

Personel kontroli jakości Blizzard Albany, kto zdobył prawo do głosowania na związki w zeszłym tygodniu, ich karty do głosowania zostaną policzone 18 listopada. Presja społeczna na zrzeszenie pracowników Activision Blizzard rozpoczęła się w styczniu po tym, jak pracownicy Raven Software QA ogłosili zamiar utworzenia związku. Ci pracownicy wygrali ich związek w maju.

Leave a Comment