6 rzeczy, których Taylor Swift nauczył mnie o dobrym życiu

Od redakcji: Jest to jeden z okazjonalnych serii osobistych esejów autorstwa pracowników i współpracowników CNN.CNN

Dzięki jej płodnym epokom pisania piosenek i kuratorstwa świat otrzymał intymne spojrzenie na młodą kobietę dorastającą dzięki muzyce Taylor Swift.

Jej teksty, przemówienia, filmy, a nawet dokument „Miss Americana” z 2020 roku opowiadają historię dziewczyny, która próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie poprzez aprobatę i oklaski, wyrastając na kobietę, która znajduje bardziej zrównoważone źródło szczęścia.

A teraz, wraz z wydaniem jej najnowszego albumu „Midnights”, fani Swift zostali zaproszeni do przyjrzenia się problemom i lekcjom, które zgłębia w następnej fazie swojego życia.

Miałem 12 lat, kiedy zacząłem słuchać muzyki Swifta. płakałem razem jak Drew nie widział poza jej fałszywym uśmiechem w akademikach szkół średnich. I wirował w snach młodej miłości. pracowałem z nią żal z powodu dawno minionych związkówodkrycie gdzie moglibyśmy lub to nie musiała być jego wina. walczyłem z fakt i fikcja kryjące się za plotkami.

W ciągu 16 lat jej obecności w centrum uwagi byłam jedną z tych młodych dziewcząt, które czuły, że Swift – pomimo jej potknięć i triumfów – śpiewał dla niej. W tym czasie nauczyłem się żyć lepiej od Taylor Swift.

(Uwaga dla moich kolegów jerzyków: wiem, że przegapiłem kilka rzeczy. Nie obwiniaj mnie – Miałem limit słów narzucony przez redaktora.)

Weź Swifta teledysk do “Anty-bohatera” na przykład utwór z jej najnowszego albumu „Midnights”, chociaż to nie pierwszy raz, kiedy otwarcie mówi o swoich niepewnościach i wadach.

„To ja. Cześć. To ja jestem problemem, to ja” – śpiewa Swift nad sceną, w której spotykają się dwie wersje siebie – co można uznać za wersję prywatną i wersję publiczną.

Bawią się, robiąc sesje zdjęciowe, dopóki nie zachoruje, uciekając przed duchami ludzi, za których się udaje, rozbijając gitary podczas tańca, a nawet spotykając się z trzecią (olbrzymią) wersją, która podkreśla jej niepewność związaną z byciem tym, co nazywa „potworem na wzgórzu”. za duży, żeby się obejść.”

Gra i chaos kończy się spotkaniem trzech Taylorów, aby podzielić się butelką wina i zastanowić się nad zachodem słońca.

Kiedy spotykają się jej różne osobowości, odnajduje się pokój, a rzeczy, których może nie lubić w jednym, uzupełniają się nawzajem. Potrafię szybko fiksować się na częściach siebie, które mi się nie podobają, ale dla mnie ta scena doskonale oddaje cel, który staram się osiągnąć: akceptację wielu aspektów siebie.

Taylor Swift w swoim dokumencie,

„Zawsze jest jakiś standard piękna, którego nie spełniasz” – powiedziała Swift w swoim dokumencie „Miss Americana”. „Jeśli jesteś wystarczająco chudy, nie masz tego, czego wszyscy chcą. Ale jeśli masz wystarczająco dużo wagi, żeby mieć dupę, to twój żołądek nie jest wystarczająco płaski.

Zauważając tę ​​hipokryzję, Swift opisuje w filmie swój rozwijający się związek z ciałem i historię zaburzeń odżywiania. Wśród nawału zdjęć i komentarzy na temat jej ciała w tabloidach i mediach społecznościowych opowiadała o okresie, w którym będzie ciężko trenować i powoli głodzić się, aby osiągnąć ideał.

Film do Anti-hero również dotyka tego, a Swift patrzy w dół na skalę bez liczb, tylko słowo „gruby”. Snap wywołał rozmowę wśród widzów, z których niektórzy uznali to za fatfobię, podczas gdy inni postrzegali to jako wgląd w jej natrętne myśli, które wiążą się z historią zaburzonego odżywiania.

„Przez lata nauczyłam się, że nie jest dobrze, gdy codziennie widzę swoje zdjęcia” – powiedziała. „Teraz zdaję sobie sprawę, że kiedy jesz, masz energię i jesteś silniejszy, możesz robić te wszystkie pokazy i tego nie czuć”.

„Jestem znacznie szczęśliwszy z tego, kim jestem” – powiedział Swift w filmie dokumentalnym. „To po prostu coś, co czyni moje życie lepszym – fakt, że noszę rozmiar 6 zamiast 00”.

NSAI Songwriter i Artist of the Decade Taylor Swift występuje na scenie podczas NSAI 2022 Nashville Songwriter Awards w Ryman Auditorium 20 września 2022 w Nashville w stanie Tennessee.

Kiedy mężczyzna, którego rzekomo zaatakowała w 2013 roku, pozwał ją w 2015 roku, pozew za dolara (i wygrany). Kiedy miała problem z tym, jak usługi strumieniowe płacą wykonawcom, wyciągnęła całą swoją muzykę. Kiedy została uwikłana w spór o własność muzyki, zmieniła nagranie swojej pracy w serii bardzo oczekiwanych wydarzeń. Kiedy „Taylor Swift zostaje odwołany” był popularny na Twitterze, przekształciła to doświadczenie w album.

Swift ma historię pokazującą, jak zbudować pałac na ruinach niszczycielskiego ciosu. Tak, jest bardzo potężną celebrytką z dużo większymi zasobami niż przeciętna osoba, ale czułem się wzmocniony, obserwując, jak wstawia się za sobą – i często inni, którzy spotykają się z podobnymi sytuacjami z mniejszymi przywilejami.

I pomimo tego, że w ostatnich latach została zdjęta z oczu opinii publicznej, aby chronić swoją prywatność ze swoim kochankiem Joe Alwynem, modeluje, że jest w porządku, aby znaleźć sposoby, aby się chronić i odpychać, kiedy to możliwe.

Wejście w polityczną rozmowę to wybór Swifta określany jako trudny.

Od dawna milczy na temat swoich postaw, pozornie neutralnej postawy, która zyskała wiele pochwał od osób publicznych. W swoim dokumencie powiedziała, że ​​milczenie miało na celu uchodzić za „dobrą dziewczynę”.

Ale teraz w swojej muzyce zastanawia się, czy nie była zbyt dobra. Chociaż pojawiły się krytyki, że jej aktywizm przyszedł za późno, w ostatnich latach mamy silniejszą Taylor Swift — taką, która wspiera kandydatów, promowane przez organizacje LGBTQ oraz wykorzystuje swoją platformę do zwiększania frekwencji wyborczej.

Miała łzy w oczach w filmie dokumentalnym pokazującym, jak mówi zespołowi, że przemówi po raz pierwszy. Oczywiste jest, że jej zaufanie do tej areny wzrosło od tego czasu – Swift, którego dzisiaj widzimy, reagując na luz jej politycznych przesłań, jest bardziej pełny i zrelaksowany.

Taylor Swift bierze udział w Billboard Magazine: Women in Music 2019 Billboard Women in Music.

Jej najbardziej przejmujące piosenki sugerują, że czuje się jak outsider, nie wie, z kim rozmawiać w szkole i nie dorównuje konwencjonalnym archetypom z baśni.

Tymczasem szczęśliwszy Taylor unika „powinności”. Jej szczęśliwe życie należy do niej i tylko do niej: podczas gdy publiczność z niecierpliwością wyczekuje małżeństwa między Swiftem i Alwynem, celebruje to, co opisuje jako ich oddaną, ale prywatną miłość w nowej piosence „Lavender Haze”.

„Ostatnio mniej skupiam się na tym, co mówią, że nie mogę zrobić, a bardziej na robieniu tego, czego do diabła chcę” – powiedziała w swoim przemówieniu na gali Billboard Woman of the Decade Awards w 2019 roku.

Często przypomina mi też, żebym trochę pośmiała się z siebie, jak robi to jedna z największych artystek na świecie, kiedy robi karykaturę, odpychając mężczyzn lub poświęca cały teledysk swojej niezdolności do tańca. Od Swifta nauczyłem się nie brać życia zbyt poważnie i jako pierwszy śmiać się z moich błędów.

Czczenie celebrytów jako nieomylnych i ograniczonych do wymiaru, który widzimy w sferze publicznej, może być niebezpieczne, ale myślę, że możemy się od niej uczyć bez przedstawiania jej jako doskonałej. Wielu młodych ludzi dorastających wokół Taylor Swift wiele się nauczyło, dzieląc się z nami swoim rozwojem.

Leave a Comment