16-pinowe złącze NVIDIA na karcie graficznej GeForce RTX 4090 pali się, topi kabel i wtyczkę

Pierwszy przypadek wypalenia i stopienia wtyczki 16-pinowego złącza NVIDII zasilającej GeForce RTX 4090 został zgłoszony na Reddicie.

Wypalone 16-pinowe złącze NVIDIA! Topi złącze zasilania na karcie graficznej GeForce RTX 4090

Aktualizacja: Kolejna karta graficzna, tym razem ASUS GeForce RTX 4090 TUF Gaming OC, była dotknięty tym samym problemem. Zgodnie z tweetem @Vectral555, widzimy, że złącze 16-pinowe i wtyczka zasilania na płytce są spalone. W międzyczasie, NVIDIA skontaktowała się z OP a my będziemy Cię na bieżąco informować o tym, jak się sprawy mają.

redaktor, u/reggie_gakil, zamieścił na subreddicie NVIDIA zdjęcie 16-pinowego złącza NVIDIA, które jest całkowicie spalone. Złącze zasilało jego nowy GeForce RTX 4090 (model niestandardowy). Na zdjęciach widać, że zarówno zasilacz, który zawiera wtyk 16-pinowy na 4x 8-pinowy, jak i złącze zasilania na płytce drukowanej, spłonęły i stopiły się. Kartą graficzną był Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC.

Przyglądając się uważnie zdjęciom, wygląda na to, że problem dotyczy głównych 12 pinów poniżej pozostałych czterech pinów na górze. Ale patrząc na adapter prawie całkowicie spalony i stopiony. Kabel jest dostarczany z oficjalną specyfikacją NVIDIA i już wspomnieliśmy, że zginanie lub zbytnie obciążanie kabla może prowadzić do nienormalnych temperatur, które mogą powodować takie problemy.

nvidia-geforce-rtx-4090-karta-graficzna-16-pin-złącze-spalony-topiony-_2

Użytkownik zgłasza, że ​​grał w Red Dead Redemption 2 na swoim komputerze NVIDIA GeForce RTX 4090, gdy karta zapaliła się i spaliła złącze zasilania. Twierdzi również, że może to być wadliwy kabel i będzie to RMA, chociaż nie będziemy w stanie dotrzeć do sedna tego, dopóki nie otrzymamy więcej informacji.

Wewnętrzne dochodzenie w sprawie PCI-SIG (kredyt: GamersNexus):

Ostatnio 16-pinowy kabel adaptera NVIDII do kart graficznych GeForce RTX 4090 okazał się zbyt gruby i niełatwy w zarządzaniu w mniejszych obudowach PC, ponieważ bardzo często uderza w boczny panel. Tak więc użytkownicy będą musieli mocno zginać kabel, aby zamknąć panel, ale znowu to zginanie nie jest zalecane, ponieważ może nagrzać kable i spowodować, że adapter stanie w płomieniach.

Więcej o tym tutaj. Producenci kabli niestandardowych i firmy moddingowe próbują rozwiązać ten problem, oferując Złącza kątowe 90 stopni który powinien trafić do sprzedaży za kilka tygodni.

Ale to tylko jedno zgłoszenie i problem nie wydaje się być powszechny, inaczej słyszelibyśmy kilka doniesień. Jednak użytkownicy mieli ze swoimi kartami maksymalnie dwa tygodnie, a większość ludzi wciąż czeka na przybycie swoich paczek. Czyli czy adapter lub wtyczka w kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 są naprawdę wadliwe, przekonamy się na pewno w nadchodzących miesiącach.

Cablemod 12VHPWR 16-pinowe prowadzenie kabli (źródło zdjęć: Sebastiana Castellanosa):

Źródło informacji: Buildzoid

Produkty opisane w tym poście

Leave a Comment