11 Msza św. uczelnie uplasowane w czołówce najlepszych na świecie w nowym rankingu

Jedenaście uniwersytetów Massachusetts znalazło się wśród najlepszych na świecie pod względem wyników w nauce oraz globalnej i regionalnej reputacji — w tym pierwsze i drugie miejsce — według nowy raport opublikowany we wtorek przez US News & World Report.

Spośród 2000 szkół wyższych i uniwersytetów z 90 krajów na całym świecie, Harvard University zajął pierwsze miejsce, a Massachusetts Institute of Technology zajął drugie miejsce.

Szkoły Massachusetts Ivy League znalazły się również na liście #1 i #2 w zeszłoroczne rankingi.

W tym roku Stany Zjednoczone miały drugą największą liczbę uniwersytetów na liście US News i World Report najlepszych uniwersytetów na świecie z 280. Tymczasem Chiny miały najwięcej uniwersytetów na liście z 338.

Uczelnie zostały również uszeregowane według dyscypliny. Harvard University zajął pierwsze miejsce w głównie w dziedzinach biologicznych, takich jak mikrobiologia, biologia komórki, biotechnologia i immunologia. Tymczasem MIT zajął pierwsze miejsce w dziedzinie fizyki.

Inne szkoły Massachusetts na liście to: Boston University, który znalazł się na 70., University of Massachusetts Amherst był na 160., Northeastern University na 194., UMass Medical School w Worcester na 441. miejscu, UMass Boston na 487., Bostonie na 618. UMass Dartmouth na 1046. miejsce, UMass Lowell na 1136 i Worcester Polytechnic Institute na 1271.

Pomimo tych wysokich ocen eksperci twierdzili, że te oceny liczbowe „wyolbrzymiają” różnice między tymi szkołami i nie uwzględniają niuansów, takich jak systemy pozaszkolne czy systemy wsparcia, według New York Times.

Ponadto wiele najlepszych szkół w rankingach szkół wyższych znajduje się w pobliżu dna, jeśli chodzi o mobilność ekonomiczną, według Wskaźnika Mobilności Ekonomicznejnarzędzie służące do oceniania szkół pod kątem tego, jak dobrze służą uczniom o niskich i średnich dochodach.

Leave a Comment