10 rzeczy, które warto wiedzieć o Astros vs. World Series Phillies: doskonałość Houston, siła Philly, więcej

The Houston Astros oraz Filadelfia Filadelfia są pretendentami do World Series 2022. Pierwsze boisko w Fall Classic odbędzie się dopiero w piątek, więc utknęliśmy z czterema pełnymi dniami bez baseballu, ponieważ każda z tych drużyn tak szybko zdmuchnęła swój proporczyk. Zlikwidowali Phillies Ojcowie w pięciu meczach, gdy Astros przetoczył się po nim Jankesi o czwartej.

W najbliższych dniach będziemy mieli o wiele więcej na temat serialu. Na razie rzućmy okiem na niektóre z największych historii i kilka zabawnych ciekawostek na pierwszy tydzień.

1. Mają kontrastujące biografie

Astros to niekwestionowana potęga. Byli w ligowej serii mistrzostw sześć z rzędu i wygrali cztery z ostatnich sześciu AL. Jedynymi innymi drużynami, które to zrobiły w erze playoffów, byli Yankees. Astros wygrał cztery razy w ciągu tych sześciu lat, a jeden z tych lat był sezonem 60 meczów. Jedyny raz, kiedy nie wygrali 100 w całym sezonie, miał miejsce w zeszłym roku, kiedy wygrali 95. Całkiem zły rok, co?

Astros wygrali w tym roku 106 gier. Phillies wygrali tylko 87 w sezonie zasadniczym.

Największa różnica w wygranych między World Series nastąpiła w 1906 roku, kiedy 116-wygrana Młode odniósł 93 zwycięstwa białe skarpety. Nie jesteśmy zbyt daleko od tego rekordu 23 w tym sezonie, ponieważ jest to 19 meczów. Nawiasem mówiąc, wygrali słabsi White Sox.

Phillies nie byli również w play-offach od 2011 roku, nie byli w NLCS od 2010 roku i nie wygrali proporczyka od 2009 roku. Pomiędzy 2011 i poprzednim rokiem osiągnęli marne 82-80 punktów bez zwycięskiego rekordu.

Och, jeszcze jedna rzecz o Astros…

2. Jak dotąd Astrosy były idealne

Phillies są jak dotąd 9-2 w tym sezonie, niepokonani w trzech seriach i nie czekając na eliminację. To świetna robota. Jest też gorzej niż Astros, który spisał się idealnie 7-0.

Dwie drużyny z ery dzikich kart z doskonałymi przejazdami do World Series były w 2014 roku Royals i 2007 Góry Skaliste. Ostatni raz drużyna prowadziła stół w postsezonie w 1976 roku Czerwony, choć musieli wygrać tylko trzy mecze w NLCS i cztery w World Series. Astros jest już 7-0. Aby to zrobić, będą musieli zejść 11-0.

To takie trudne zadanie. Trzeba powiedzieć, że nie ma powodu sądzić, że muszą to zrobić, aby je zapamiętać. 11-3 będzie w porządku. Co to jest warte, Astros mają serię dziewięciu meczów, sięgającą sezonu regularnego. Ich ostatnia strata nastąpiła 3 października… z Phillies.

3. Dusty Baker jest na misji

Menedżer Astros Dusty Baker wygrał ring z Spryciarze w 1981 roku jako zawodnik. Jednak jest w swoim 25. sezonie jako menedżer i pomimo zdobycia tytułu dywizji z pięcioma różnymi drużynami (rekord) i trzema proporcami, nigdy nie zdobył pierścienia World Series jako kapitan. 73-latek zdecydowanie powinien udać się do Hall of Fame, ale z pewnością pokochałby ten nieuchwytny pierścień. Wielu będzie kibicować człowiekowi, który od dawna jest niezwykle popularny w kręgach baseballowych.

4. Wpływ Altuve i Bregmana

Astros rzeczywiście przeszły poważny zwrot od czasu ich tytułu w 2017 roku. Pozostało tylko pięciu graczy: Jose Altuve, Alex Bregman, Yuli Gurriel, Lance McCullers Jr. i Justina Verlandera.

Skupmy się na Altuve i Bregman z różnych powodów.

Altuve rozpoczął play-offy 0 za 25 przed trafieniem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych hitterów w historii postsezonowej. Jest drugi w karierze playoff home run, trzeci w biegach, ósmy w RBI, dziewiąty w trafieniach i czwarty w sumie trafień. Astros byli w stanie wygrać wszystkie siedem meczów bez większej, jeśli w ogóle, pomocy ze strony Altuve. Z pewnością pomogłoby im dokończyć robotę, gdyby przyszedł.

Na tym froncie Altuve otrzymał dwa trafienia w czwartym meczu ALCS. Uderzył w uziemienie, a potem całkiem cicho rzucił jedno na prawe pole. „Wygląda to jak jazda po linii w partyturze”, jak zawsze powtarzał mi mój tata. To prawda i być może Altuve dostanie te plotki, zanim jeszcze rozpocznie się World Series.

Bregman nie potrzebuje pomocy w ustatkowaniu się. Został wykluczony z World Series w zeszłym roku i przez cały czas był wątpliwy. Baker ostatecznie upuścił go w kolejności mrugnięcia. W dotychczasowych siedmiu meczach w tym sezonie Bregman jest 10 za 30 (0,333) z dwoma deblami, dwoma osobami korzystającymi z domu i siedmioma RBI.

Z tym, jak Jeremy Peña huśta się na dwóch dołkach i jak przerażający jest Yordan Alvarez na trzecim miejscu, Altuve i Bregman radzą sobie dobrze odpowiednio na jednym i czterech miejscach, co daje Astrosowi tak absurdalnie niesamowity szczyt.

A propos…

5. Phillies mają moc

Phillies nie są tam też zbyt nędzne.

Leadoff Kyle Schwarber był liderem NL – i “nie-sędzią” liderem – w biegach u siebie z 46 w tym sezonie. Był brutalny w pierwszych dwóch rundach play-offów w tym roku, ale trafił trzech zdobywców w 15 nietoperzach w NLCS. Obecnie ma 12 rund u siebie w play-off w 145 nietoperzach.

Dwudołkowy shortstop Rhys Hoskins uderza tylko 0,182 w tym sezonie, ale pięć z jego ośmiu trafień to home run. Uderzył także w kilka ogromnych i ma 11 RBI w 11 meczach.

Bryce Harper jest obecnie najgorętszym napastnikiem na świecie. W 11 meczach play-off osiągnął .419/.444/0.907 z sześcioma deblami, pięcioma runami do domu, 11 RBI i 10 rundami.

JT Realmuto również nie jest garbatą między Hoskinsem a Harperem.

6. Cały ten początkowy pitching (po obu stronach)

Dużo zrobiono o duecie asów Phillies w Zacku Wheeler i Aaron Nola. Każdy z nich jest w stanie postawić drużynę na plecach przez 6-7 inningów w dowolnym starcie. Jeśli ta passa będzie trwać siedem meczów, zdobędą piłkę w kombinacji cztery razy. Ranger Suárez jest również bardzo dobrą trójką, jak widzieliśmy podczas jego startu do trzeciego meczu NLCS.

Licznik Astros z Hall of Famer i prawdopodobnie zwycięzcą Cy Young 2022 Justinem Verlanderem w grze 1. Lewicowy All-Star Framber Valdez prowadził AL w innings rozstawionych w tym sezonie i jest rozrusznikiem nr 2. Następnie jest to prawdopodobnie jakiś Cristian Javier i Lance McCullers Jr. Czy trudno byłoby powiedzieć cztery asy? Może. Może nie.

W tej serii zobaczymy wiele świetnych starterów.

7. Astros mają przewagę bullpen

Astros miał w tym roku najlepszy bullpen, według oceny zapobiegania biegom, w baseballu. Mieli również więcej niż cztery dobre startery, powalając niektórych z nich do play-offów, takich jak Javier (w ALDS), Luis García, Hunter Brown i José Urquídy ​​(choć jeszcze nie był używany). .

Bliżej Ryan Pressly, wraz z setupami Rafaelem Montero i Héctorem Nerisem, prawdopodobnie dostanie najwięcej pracy z wysoką dźwignią, ale są oni tak głębocy.

W 33 rundach ulgi w tym sezonie, Astros mają ERA 0,82 bullpen i 0,73 WHIP.

Ostatecznie Phillies będą chcieli wykorzystać lewego Jose Alvarado i prawego Seranthony Domíngueza w swoich największych momentach dźwigni, z Davidem Robertsonem, Zachem Eflinem, Andrew Bellatti i Bradem Handem, którzy będą z nimi pracować.

Phillies faktycznie mają 3,19 run ERA i 1,11 WHIP w play-offach od swoich zastępców, ale szanse na wygraną tej grupy są znacznie wyższe niż Astros.

8. Phillies mają podejrzaną obronę

Pod względem skuteczności defensywy, będącej bardzo prostą miarą procentu piłek w grze przeliczonych na auty, Phillies zajęli w tym sezonie 24. miejsce. Zajmowali ostatnie miejsce wśród drużyn play-off. Astros zajął trzecie miejsce. Inne środki, takie jak uratowanie biegów defensywnych, plasują Phillies równie słabo.

Problemem jest głównie zasięg, ponieważ utknęli z niektórymi, którzy powinni być przewodnikami w narożnych miejscach poza polem i prawdopodobnie również na pierwszej bazie. Skoro o tym mowa, najpierw zauważyliśmy pewne błędy w play-offach Hoskins, a także kilka innych obszarów. Sam test wzroku mówi, że są gorsze w tym aspekcie gry.

9. Istnieje osobista historia

Phillies miotacz Aaron Nola i trzeci bazowy Astros Alex Bregman obaj udali się do LSU. W tym samym czasie. I byli współlokatorami. Niektórzy mogą powiedzieć, że to ciekawe, a nawet zabawne.

Na froncie rodzinnym Phillies właśnie zawinęli Nola vs. Nola (Aaron kontra Austin, łapacz Padres) w meczu 2 NLCS. W rzeczywistości nie będą mieli drugiego, mimo że obie drużyny mają Matona. Astros shortstop, Phil Maton, podarował swojemu bratu Nickowi Matonowi z Phillies 5 października. Niedługo potem Phil złamał rękę, gdy z frustracji uderzył w szafkę. Wyszedł do serialu. Nick też nie był w składzie Phillies NLCS, więc to tylko kwestia rodzinnej dumy, kto dostanie pierścień.

10. To ich pierwsza gra z serii World Series

Tego jesiennego klasyka nie widzieliśmy wcześniej. Ktoś, kto czyta, prawdopodobnie już to zrozumiał. Astros właśnie przeniósł się do American League w 2013 roku i od tego czasu Phillies nie awansowali do tej pory.

Jesteśmy na przełomie tych. To było w zeszłym roku Odważny i Astros po raz pierwszy. Rok wcześniej Dodgers vs. Belki nigdy wcześniej nie zdarzyło się, ani Nationals-Astros (2019). W 2018 roku to była taka zemsta. Red Sox-Dodgers World Series nie odbywało się od 1916 roku, kiedy franczyza była Brooklyn Robins.

Był to również pierwszy w 2017 roku (Astros-Dodgers), podobnie jak 2016 (Cubs-Cleveland).

Kiedy ostatnio graliśmy ponownie w World Series, kiedy obie marki miały tę samą nazwę? The Boston Red Sox vs. Ludwik Kardynałowiew 2013 roku. Zdarzyło się to również w 2004, 1967 i 1946 roku.

Leave a Comment